Takú smolu nemal ani DiCaprio. Toto sú herci, ktorí nezískali Oscara, aj keď majú mnoho nominácií!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Radíme ich medzi veľké herecké hviezdy, a to aj vďaka tomu, že často získavajú nominácie na Oscara. Zdá sa, že ich Akadémia zbožňuje, no opak je pravdou. Aj keď je jasné, že len samotná nominácia je pre herca obrovský úspech, mať napríklad 4 nominácie a ani raz nevyhrať, to už človeka zamrzí. A že sa to stáva pomerne často. Toto sú totiž herci, ktorí nikdy nezískali Oscara, aj keď majú na konte množstvo nominácií.

1. Saoirse Ronan – 4 nominácie na Oscara

herci, ktorí nikdy nezískali Oscara
Zdroj: post-gazette.com

Napriek tomu, že má Saoirse Ronan len 29 rokov, na konte má už niekoľko nominácii na Oscara. Svojimi výkonmi upútala kritikov vo filmoch ako sú Pokánie (2008), Brooklyn (2016), Lady Bird (2018) či Malé ženy (2020). Väčšinou hrá vo filmoch postavy sebavedomých feministiek a často spolupracuje so ženskými režisérkami, akou je napríklad Greta Gerwig.

2. Bradley Cooper – 4 nominácie na Oscara

herci, ktorí nikdy nezískali Oscara
Zdroj: gq.com

Bradley Cooper sa preslávil v roku 2009 vďaka kultovej komédii Vo štvorici po opici. Odvtedy však hrá hlavne v dramatických filmoch. Medzi rokmi 2012 až 2014 získal tri nominácie na Oscara – teda ho v tomto období nominovali každý rok.

Uznanie získal za výkony vo filmoch ako sú Terapia láskou (2012), Špinavý trik (2013) a Americký ostreľovač (2014). O štyri roky neskôr opäť zaujal Akadémiu svojím výkonom v obľúbenej dráme Zrodila sa hviezda (2018), v ktorej si zahral spolu so speváčkou Lady Gaga.

3. Willem Dafoe – 4 nominácie na Oscara

herci, ktorí nikdy nezískali Oscara
Zdroj: heroichollywood.com/

Herec, ktorý sa preslávil prevažne ako hlavný nepriateľ komiksového Spider-Mana si zahral v mnohých cenených filmoch. Svoju prvú nomináciu na Oscara získal vďaka kultovému príbehu režiséra Olivera Stonea, Čata (1986). Ďalšiu nomináciu získal až o 14 rokov a to vďaka filmu V tieni upíra (2000).

Na tretiu nomináciu musel čakať ešte dlhšie, a to konkrétne 17 rokov. Akadémii sa totiž pripomenul svojim výkonom vo filme The Florida Project (2017). Svoju poslednú nomináciu zatiaľ získal za svoj výkon vo filme Pri bráne večnosti (2018).

4. Ed Harris – 4 nominácie na Oscara

Ed Harris
Zdroj: heatregold.com

Ďalším štvornásobným držiteľom nominácie na Oscara je aj herec Ed Harris. Ten je známy vďaka filmom ako sú Truman Show, Skala či Apollo 13. Za dva menované filmy aj získal spomínané nominácie v kategóriách najlepší herec vo vedľajšej úlohe. V súčasnosti sme ho mohli vidieť v megahite Toma Cruisea Top Gun: Maverick (2022).

5. Amy Adams – 6 nominácii na Oscara

Amy Adams
Zdroj: vulture.com

Amy Adams diváci často prirovnávajú k neuveriteľnej Meryl Streep. Kariérne sa k tomu sympatická ryšavka celkom približuje. Aj keď zlaté sošky jej stále chýbajú.

Amy má na konte už 6 nominácií, a to za svoje výkony vo filmoch Junebug (2005), Pochybnosti (2008), Fighter (2010), Majster (2012), Špinavý trik (2013) a Viceprezident (2018). V posledných menovaných filmoch si zahrala po boku Christiana Balea a vyššie spomínaného Bradleyho Coopera.

6. Glenn Close – 8 nominácii na Oscara

Glenn Close
Zdroj: insider.com

Glenn Close je jediná herečka s toľkými nomináciami na Oscara, ktorej sa ani raz nepodarilo vyhrať. Poslednú nomináciu zatiaľ získala za film Hillbilly Elegy (2020).

Glenn Close patrí medzi najväčšie hollywoodske hviezdy minulých rokov. Hrávala s klasikmi filmového priemyslu a svoju bohatú filmovú kariéru odštartovala filmom Svet podľa Garpa (1982). Práve za výkon v tomto filme získala svoju prvú Oscarovú nomináciu. Snáď sa táto vážená dáma dočká čestného Oscara, ktorého napríklad získal aj Samuel L. Jackson. Za tých 8 nominácii by si to určite zaslúžila.

Toto sú herci, ktorí nikdy nezískali Oscara. A nie, že by na to nemali príležitosť pri toľkých nomináciách, avšak chýbalo im trochu šťastia. Ktorej spomenutej hereckej hviezde by ste toto najprestížnejšie ocenenie najviac dopriali?

Zdroj: yardbarker.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -