V skutočnosti nie sú nahí?! Toto sú tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov, ktorým neuveríte

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Bežne si vychutnávame skvelé scénky, za ktorými ale nevidíme všetku tu tvrdú prácu. A hlavne nevidíme, čo všetko herci musia robiť, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Preto vám v tomto článku opäť prinášame tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov, ktoré vás zaručene prekvapia.

Šokujúce tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov

1. Herci nosia v odhalených scénach plavky telovej farby

tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov
Zdroj: pinterest.com

Herci sa vo filmoch bežne sprchujú alebo si doprajú kúpeľ, a tým pádom sa musia pred štábom odhaliť. To si aspoň pri sledovaní týchto scén myslíme. V skutočnosti však herecké hviezdy nosia pri takýchto scénach plavky telovej farby. Platí to aj pre sexuálne scény, pri ktorých sledovaní máme pocit, že sú herci na pľaci úplne nahí.

Napríklad herečka Amy Adams má za sebou množstvo takýchto scén a priznáva, že vždy nosí na sebe rôzne nálepky a špeciálne podložky. Pravda, niekedy sa stane, že sa vplyvom mokrej vody tieto nálepky z jej pŕs odlepia.

2. Herci zvyčajne dodržiavajú „bozkávaciu“ etiketu

tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov
Zdroj: adme.media

Hollywoodski herci dodržiavajú počas nakrúcania bozkávacích scén isté pravidlo, ktoré zabraňuje nepríjemnému zápachu z úst. Pred každou takouto scénou si dajú do úst mätu alebo mätové cukríky. Toto pravidlo však dodržiavajú len herci v Hollywoode. Napríklad v Spojenom kráľovstve nič také nepoznajú.

No ani všetky hollywoodske hviezdy nedbajú na toto pravidlo. Napríklad pri nakrúcaní Hunger Games si Jennifer Lawrence bežne pochutnala na tuniakovi s cesnakom, a to tesne predtým, ako sa mala bozkávať s Liamom Hemsworthom. Ten priznal, že si bozkávanie so sympatickou herečkou vôbec neužíval.

3. Účinok potu sa vytvára pomocou rôznych prostriedkov

tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov
Zdroj: adme.media

Štáb používa rôzne prostriedky na vytvorenie efektu, že je herec spotený od hlavy až po päty. Väčšinou sa použije zmes vody a glycerínu. Pri nakrúcaní 3. série kultového seriálu Stranger Things však tvorcovia pokryli celé telo Billyho (Dacre Montgomery) leskom na pery. Mohli ho tiež medzi zábermi oblievať vodou, ale to by herec určite prechladol. Takto sa musel vysporiadať len s tým, že je celý lepkavý.

4. Herečky skutočne v akčných filmov bežia v podpätkoch

Jurský svet
Zdroj: adme.media

Fanúšikovia akčných filmov tvorcom bežne vyčítajú to, že ženské hrdinky bežia v akčných scénach v podpätkoch. V skutočnosti to tak naozaj je.

Napríklad herečka Bryce Dallas Howard celé mesiace trénovala na to, aby mohla behať po pľaci Jurského sveta v podpätkoch. Hlavnou devízou tohto tréningu bolo, že sa naučila prenášať tlak chodidla na prednú stranu a nie na pätu.

5. Herci niekedy pri nakrúcaní nosia slúchadlá

Johnny Depp, Robert Downey Jr
Zdroj: adme.media

Niektorí herci nosia pri nakrúcaní malé slúchadlá. Patrí medzi nich aj Johnny Depp, ktorý pri nakrúcaní rád počúva napríklad detský plač. To mu vraj umožní byť čo najviac autentický v akomkoľvek filme.

Slúchadlá bežne nosieva aj Robert Downey Jr. Ten v ňom ale počuje hlas svojej asistentky, ktorá mu radí, kedy môže a kedy zase nemôže v scénach improvizovať.

6. Herci jedlo len prežúvajú, takmer nikdy ho neprehltnú

Pulp Fiction
Zdroj: adme.media

Toto vás už zrejme tiež napadlo, ale asi ste si mysleli, že je to somarina. Ale nie je. Skutočnosť je totiž taká, že ak herci v nejakej scéne jedia, medzi jednotlivými strihmi dané jedlo vždy vypľujú naspäť. Takmer nikdy ho neprehltnú. Ak by v každej scéne skutočne jedli, už dávno by sme ich nepovažovali za tých najkrajších ľudí na svete.

Taktiež si môžete všimnúť, že skôr ako vidíme herca či herečku svoje jedlo nielen prežuť, ale aj prehltnúť, réžia strihne obraz na inú postavu.

7. Špeciálne šošovky pomáhajú hercom hrať nevidiacich

Blake Lively
Zdroj: adme.media

Nie každý herec dokáže autenticky zahrať slepca. Napríklad keď Jamie Foxx hral slávneho klaviristu Raya Charlesa vo filme Ray (2004), nosil šošovky, ktoré ho skutočne oslepovali.

Podobným trikom si pomohla aj herečka Blake Lively, ktorá si zahrala slepé dievča vo filme All I See Is You (2016). Jej oči sa však po čase so šošovkami „spriatelili“, a tak ich musela neustále meniť za hrubšie.

Toto sú tajomstvá zo zákulisia filmov a seriálov, ktoré ste určite nevedeli. Ktorá zaujímavosť vás prekvapila najviac?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -