Film Rainbow Six si našiel svojho režiséra. Kto prinesie na plátna Michaela B. Jordana ako Johna Clarka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Rainbow Six má režiséra

Michael B. Jordan sa predminulý rok objavil vo filme na námet knihy Toma Clancyho. Snímka Bez výčitiek priniesla jedného z jeho najznámejších agentov, Johna Clarka, príslušníka špeciálnych jednotiek Navy Seal, z ktorého sa stal agent CIA. Film Rainbow Six má byť jeho pokračovaním. Teraz si našiel svojho režiséra.

Jordan si zahral muža, ktorému bola ako odplata za vykonanie prísne tajnej misie vyvraždená rodina. Pátrajúc po vrahoch na ceste za pomstou však prichádza na spiknutie, ktoré by mohlo Rusko a USA zavliecť do celosvetového konfliktu. Pri osobnom rozpoltení je odhodlaný katastrofe zabrániť a pritom nájsť nitky, ktoré vedú k tomu, kto za spiknutím stojí.

Michael B. Jordan Without Remorse
Zdroj: usatoday.com

Naviaže na film Bez výčitiek z roku 2021

Príbeh o pôvode tohto knižného hrdinu prevedeného do filmovej podoby nie je najšťastnejší. Kvôli pandemickej situácii nemohol byť uvedený do kinosál, ako sa pôvodne plánovalo. Tak bol 30. apríla 2021 uvedený na Amazon. To je jeden z dôvodov, prečo sa nedostal do pozornosti širšieho publika.

Napraviť to však má pokračovanie, ktoré pochádza od dnes už zosnulého autora špionážnych trilerov. Rainbow Six už bolo prevedené do série videohier, ktoré vychádzajú už od roku 1998. Zatiaľ posledný diel, multiplayerovka s názvom Extraction, sa objavila len počas minulého roka. Teraz má byť prinesená na veľké plátna známym režisérom.

Michael B. Jordan Chad Stahelski
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Povedie ho tvorca Johna Wicka

Bude ním Chad Stahelski, ktorý je divákom známy vďaka sérii John Wick. Pôvodne kaskadér, neskôr režisér týchto kúskov, mal svoj celovečerný debut v roku 2014 vo filme s Keanu Reevesom. Séria stále pokračuje, 24. marca tohto roku príde jeho štvrtá časť. Spoločne však hneď chystajú aj piatu.

Detaily o Rainbow Six nie sú známe, rovnako ani to, kedy sa na ňom začne pracovať. Tvorca má aj tak plné ruky práce. Okrem spomenutej séria pracuje na remaku fantasy Highlander s Henrym Cavillom. Okrem toho chystá adaptáciu uznávanej hry Ghost of Tsushima a v príprave má aj prenesenie brakovej knižnej série Black Samurai do filmovej podoby.

Čo hovoríte na správu, že film Rainbow Six bude režírovať práve Chad Stahelski? Videli ste pôvodný film s Michaelom B. Jordanom? Ste zvedaví na jeho pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -