To nemyslia vážne. Warner Bros práve zrušilo ďalší lákavý film, bol už pritom natočený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Štúdio Warner Bros. zrušilo ďalší takmer hotový film

David Zaslav ako vedúca osobnosť štúdia Warner Bros. Discovery opäť úraduje. Len niečo vyše roka po tom, ako bola zrušená komiksová Batgirl s rozpočtom 90 miliónov dolárov, prichádza od portálu The Hollywood Reporter podobná správa. Warner Bros. práve zrušili ďalší film, ktorý bol prakticky natočený a bol tesne pred svojím dokončením. Mediálny kolos rozhodnutie obhajuje, skutočné dôvody však môžu podnietiť ešte väčší hnev fanúšikov.

Zlé správy tentokrát putujú k fanúšikom Looney Tunes a Johna Cenu. Vydania sa totiž nedočká snímka Coyote vs. Acme, ktorá mala byť kombináciou hraného filmu a animácie.

Tento počin dostal zelenú ešte počas decembra 2020 a mal byť vydaný v kinách a taktiež online na streamovacej službe HBO Max. Nakrúcanie prebiehalo v USA v Novom Mexiku a kvôli pandemickej situácii sa skomplikovalo a predĺžilo. Medzičasom došlo aj k výmene postov v rámci spoločnosti, pričom novými producentmi sa stali James Gunn a Peter Safran.

kojot willie
Zdroj: Warner Bros.

Súboja kojota s Johnom Cenom sa nedočkáme

Film vychádzal zo známeho animovaného seriálu z Looney Tunes, v ktorom sa kojot Willie neslávne snaží chytiť vtáka Road Runnera. Často pri tom používa pomôcky od spoločnosti ACME, no tie sa v každom prípade otočia proti nemu. To nás zároveň privádza aj k deju.

Nahnevaný kojot sa rozhodne spoločnosť žalovať, pričom si vyberie právnika z bilboardu. Toho si mal zahrať Will Forte. Skvelé ohlasy divákov prišli po oznámení role šéfa spoločnosti ACME – hral ho John Cena, legenda wrestlingu a popkultúrna celebrita. Okrem toho bola v hereckom obsadení aj Lana Condor.

Dátum vydania zabrala Barbie

Pôvodné vydanie bolo naplánované na 21. júla 2023, no ako sa blížila premiéra, okolo filmu zostalo podozrivé ticho. Nakoniec vieme, že si tento dátum zabrala Barbie, ktorá obsadila kiná a stala sa jedným z najúspešnejších filmov Warnerov, celosvetovo priniesla ohromné tržby 1,4 miliardy dolárov.

Teraz sa však už konečne dozvedáme, prečo sme sa nedočkali v lete snímky založenej na známych animákoch. Film, ktorý stál 72 miliónov dolárov, bol tesne pred dokončením. Vyžadoval si už len posledné zásahy z post-produkcie, inak už nemuseli nič nakrúcať. Nakoniec však bol škrtnutý z dôvodu strategických zmien v spoločnosti. Aspoň tak to pre The Hollywood Reporter komentoval hovorca spoločnosti WB Motion Picture Group.

Hovorca spoločnosti vysvetľuje dôvody

Zrušený film Coyote vs. Acme od spoločnosti Warner Bros. komentoval týmito slovami:

„S opätovným spustením Warner Bros. Pictures Animation v júni sa štúdio rozhodlo smerovať svoju globálnu stratégiu späť k vydávaniu filmov v kinách. S novým smerovaním sme museli vykonať aj ťažké rozhodnutie a nevydať Coyota. Máme obrovský rešpekt voči filmárom, štábu aj obsadeniu a sme vďační za ich práce na filme.“

Malou útechou v tomto prípade pre filmárov môže byť, že štúdio ich o rozhodnutí informovalo dostatočne vopred. To sa nestalo pri minuloročnej Batgirl, čo bol ešte väčší problém pre všetkých, ktorí sa na filme podieľali.

Boli testovacie premietania naozaj zlé?

Ďalším argumentom pre nevydanie snímky boli údajné zlé výsledky z testovacích premietaní. Lenže portál World Of Reel uvádza skutočné fakty. Počas týchto screeningov si film odniesol 14 bodov nad priemerom pre rodinný film a nad 90 v celkovom hodnotení. Pre vysvetlenie – znamená to, že viac ako 90 % divákov mu udelilo hodnotenie „veľmi dobrý“ až „excelentný“, čo sa takmer nestáva.

Kým štúdio uvádza svoje dôvody, skutočné fakty môžu byť viac prekvapivé. Zdroje pre portál Deadline uviedli , že reálnou príčinou je odpis z daní. Aj keď spoločnosť zažila bohaté leto kvôli spomenutému filmu s Margot Robbie (a druhej Mníške), stále sa finančne trápi.

Skutočná príčina môže nahnevať viacerých divákov

Po treťom kvartáli tohto roku hlásili, že ich celkový zisk je o 22 % nižší ako predpoklad, čo predstavuje deficit zhruba 2 miliardy dolárov. Film tak bol škrtnutý, aby Warneri mohli mať aspoň malú náplasť na finančnú situáciu a odpísať si ho z celkových nákladov. Dôkazom je, že tento odpis už bol zahrnutý do štvrťročnej správy od spoločnosti. Nemusí to teda znamenať, že je to posledný zrušený film, o ktorom počujeme. Fanúšikovia však naďalej dúfajú aspoň vo vydanie na inej platforme, keďže bol film už takmer dokončený.

Čo hovoríte na správu, že bol zrušený film Coyote vs. Acme spoločnosťou Warner Bros.? Tešili ste sa na kombináciu hranej snímky a animácie? Ako vnímate dôvody, pre ktoré sa to stalo? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hollywoodreporter.com; deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -