Seriál WandaVision bude ako 6 samostatných Marvel filmov. Pre dosiahnutie pocitu sitkomu bol točený pred živým publikom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

WandaVision nahradí aj samotné Marvel filmy

Seriál WandaVision je posledným nadchádzajúcim Marvel projektom, ktorý by sme mohli vidieť ešte v tomto roku. Film Black Widow, ktorý sme si mali pozrieť, bol totiž odložený až na máj 2021. Falcon and the Winter Soldier, ktorý mal odštartovať seriály z prostredia MCU na Disney+ bol tiež odložený, pretože sa práce na ňom zdržali kvôli pandémii.

Preto celú skupinu seriálov, ktoré budú dopĺňať svet Marvelu, medzi ktoré bude patriť napríklad aj Loki, She-Hulk alebo Moon Knight odštartujú práve Scarlet Witch a Vision. Práce sa ich seriáli skončili už v októbri. Pozrieme si ich teda ako jediný projekt od tohto komiksového štúdia ešte tento rok? To je tiež celkom otázne, niektoré zdroje uvádzajú, že príde skoro počas roku 2021, oficiálne stanovisko Disney však je, že to bude ešte tento rok. Žeby pre nás chystali vianočné prekvapenie?

Scarlet Witch a Vision v idylickom mestečku

Elizabeth Olsen a Paul Bettany si tu zopakujú svoje role z predošlých filmov. Dej sa má odohrávať po Avengers: Endgame. Teraz sa zrejme škriabete na hlave a pýtate sa ako to je možné, keď Vision tieto udalosti neprežil. A na to práve zatiaľ nepoznáme odpoveď a je to jedna z veľkých otázok, ktoré si sľubujeme, že seriál zodpovie.

Zameria sa na túto dvojicu, ktorá si užíva svoj idylický život na predmestí mestečka Westview. Uvidíme ich v rozličných dobách od 50. rokov, čím sa napodobní štýl klasických sitkomov. Avšak samozrejme bude dej zameraný aj na Wandine magické schopnosti a na to ako sa rozvíjali. Účinkujúci si dokonca zavtipkovali, že im to pripomína tradičný sitkom Bewitched.

Wanda a Vision
Zdroj: cnn.com

Natáčané pred živým publikom

A to zrejme nielen kvôli tomu, že sa bude čarovať, ale že sa epizódy natáčali pred živým publikom. Toto sa zvykne robiť v prípade mnohých situačných komédií, poznáme to stále aj v dnešnej dobe. Niekoľko častí (určite minimálne tá prvá) bude dokonca čiernobielych, čo dosiahli tým, že použili šošovky, ktoré sa reálne používali v 50. rokoch. Samozrejme nechýbajú ani kostýmy špecifické pre tú dobu či špeciálne nasvietenie, aby to epizódam dodalo ten správny vintage lesk.

Seriálom WandaVision si aj takýmto spôsobom splnil šéf Marvel štúdia Kevin Feige svoj sen. Vyjadril sa, že je veľkým obľúbencom klasických sitkomov, pričom zvykol často pozerať jeden konkrétny, Nick at Nite, keď vyrastal. Na prácu na tomto seriáli sa pripravoval dlhé roky predtým a to tak, že opäť sledoval staršie seriály. Tomu sa hovorí zapálenie pre prácu.

Wanda a Vision
Zdroj: collider.com

Mohlo by sa zdať, že takýmto spôsobom bolo ťažké presvedčiť hercov, aby sa rolí ujali. Avšak úplný opak je pravdou. Seriál „predali“ Bettanymu a Olsen takmer okamžite. Najviac nadšená ohľadom neho je však práve ženská polovica hlavného hereckého obsadenia. Dokonca sa nechala počuť v rozhovore pre Entertainment Weekly, že je to najväčší darček aký jej Marvel mohol dať. Pretože sa konečne viac sústredíme na jej postavu a vidíme ju bez dejových liniek iných charakterov.

Epizódy seriálu ako samostatné filmy?

Nadšená ohľadom seriálu nie je však z hereckého obsadenia iba ona. K veci sa vyjadrila aj Teyonah Parris, ktorá si zahrá dospelú verziu Monicy Rambeau v seriáli. Jej mladšie ja sme mohli vidieť v Captain Marvel ako dcéru najlepšej kamarátky Carol Denvers. O seriáli sa vyjadruje ako by to bolo niekoľko úplne nových Marvel filmov:

“Myslela som si, že robíme len taký obyčajný malý seriál. Ale nie, WandaVision je šesť Marvel filmov, ktoré sú zabalené a prezentované ako sitkom.”

A jej slová v podstate potvrdila pomocná výkonná producentka Mary Livanos. Hovorí, že seriál má dĺžku iba 6 epizód, ale aj keď je to technicky séria, má pocit ako by to bola uzavretá komiksová kniha. Hovorí, že príbehy rozpráva podobne ako na stránkach komiksov, pričom každý zošiť je samostatná epizóda a spolu tvoria úžasný celok. Ale je to podľa nej plne logické a pochopiteľné, keď robia adaptáciu komiksov.

Monica Rambeau
Zdroj: sea.ign.com

S návalom týchto nových informácií sme ohľadom seriálu ešte nedočkavejší ako doteraz. Už nám zostáva len čakať, kedy seriál potvrdia a potom sa nalepiť na obrazovky, aby sme si ho naplno vychutnali. Aj so smiechom živého publika v pozadí, ako to máme pri sitkomoch radi. Ale stále s dostatočnou epickosťou a rozsiahlosťou deja, na akú sme v Marveli zvyknutí.

Navnadili vás tieto informácie na seriál WandaVision ešte viac? Myslíte si, že skutočne bude ako samotné Marvel filmy, alebo tvorcovia len trochu preháňajú? A ako sa vám pozdáva jeho prevedenie ako sitkomu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.comgamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -