Zúfalý Marvel hľadá východisko. Nástupca Thanosa je mimo hry a Avengers 5 menia názov

Nenechajte si ujsť

Avengers: Kang Dynasty menia názov

Mal to byť jeden z vrcholov pripravovaných komiksových veľkofilmov, nakoniec si s ním Marvel nevie rady. Komiksová továreň postavila budúcnosť piatej a šiestej fázy svojho univerza MCU na Kangovi Dobyvateľovi, ktorý mal predstavovať náhradu za Thanosa. Herecký predstaviteľ Kanga Jonathan Majors bol však medzičasom uznaný vinným z domáceho násilia a Hollywood sa od neho vo veľkom dištancuje.

Marvel v tomto smere nie je výnimkou a snaží sa prítomnosť Kanga v ďalších filmoch minimalizovať alebo celkom vyškrtnúť. Dôkazom je aj piaty film Avengers, ktorý mal do kín doraziť s podtitulom Kangova dynastia. Ako informuje Hollywood Reporter, tento názov už však po novom oficiálne neplatí a Kang sa v názve vôbec spomínať nebude.

Colman Domingo Kang
Zdroj: tmdb.org + úprava redakce

Momentálne sa na film odkazuje iba ako na Avengers 5, pričom v Marveli prebiehajú diskusie, akým smerom sa v tímovke superhrdinov vybrať a ako z nej zmysluplne odstrániť Kanga. Pripravovaných Avengerov však ťažkosti sprevádzajú už dlhšie. Film bol oznámený v júli 2022 a odvtedy už stihol vystriedať režiséra aj hlavného scenáristu.

Mal to byť jeden z vrcholov MCU

Avengers: Kang Dynasty mal znamenať ďalšiu kľúčovú kapitolu MCU, v ktorom sa Avengeri postavia doposiaľ svojmu najmocnejšiemu nepriateľovi. Príbeh mal odhaľovať pozadie Kangovej postavy ako Nathaniela Richarda a jeho dobytie Zeme i celého multiverza. Okrem súboja s Avengermi mala Kangova Dynastia vydláždiť cestu očakávanému vrcholu v podobe Avengers: Secret Wars, v ktorom si najmocnejší superhrdinovia a záporáci navzájom zmerajú sily na tajomnej planéte Battleworld.

Avengers 5 sa mal začať nakrúcať vo Veľkej Británii na začiatku tohto roka, z týchto plánov však nič nebude. Namiesto toho Marvel momentálne musí prekopať celú svoju víziu a jasne určiť ďalší smer napredovania. Premiéra Avengers 5 je naďalej naplánovaná na 1. mája 2026, Avengers: Secret Wars má doraziť o rok neskôr v máji 2027. Vzhľadom na momentálne problémy sa oba dátumy premiér s istotou budú posúvať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -