Budúcnosť Marvelu v troskách. Herec najväčšieho záporáka je vinný zo závažných zločinov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Jonathan Majors bol porotou uznaný vinným

Veľkolepé plány Marvelu sú v troskách. Newyorská porota uznala herca Jonathana Majorsa vinným z dvoch trestných činov obťažovania a napadnutia, informujú The Hollywood Reporter a Variety. Majors čelil štyrom obvineniam z ublíženia na zdraví a obťažovania.

Polícia herca zatkla 25. marca po tom, čo zavolal na linku 911 a povedal, že v byte našiel svoju bývalú priateľku Grace Jabbari v bezvedomí. Na tele herečky zistili zjavné zranenia vrátane tržnej rany za uchom a zlomeného prsta. Vtedy Majorsovi vinu vo všetkých bodoch obžaloby popreli.

Jabbari následne vystupovala ako svedok počas prvých štyroch dní procesu, na ktorých uviedla, že jej zranenie spôsobil Majors počas hádky v aute. Tá sa mala odohrať niekoľko hodín pred tým, než herec privolal záchranku. Vypovedala, že k incidentu malo dôjsť v osobnom aute, keď na Majorsovom telefóne videla správu v znení: „Ach, ako rada by som ťa bozkávala,“.

Jabbari sa podľa jej slov snažila Majorsovi telefón zobrať, kedy pocítila „tvrdý úder“ cez hlavu, ktorý vyústil do modrín, opuchov a značnej bolesti. Prvé tri obvinenia súvisia s údajnými incidentmi v aute. Štvrté obvinenie z obťažovania (najmenší trestný čin spomedzi obvinení), sa týka udalosti, ktorá sa následne mala odohrať. Majors hodil Jabbari späť do auta, keď sa snažila odísť.

Svoj čin obhájil tým, že chcel herečke zabrániť vbehnúť do premávky. Túto udalosť zachytilo monitorovacie zariadenie, zatiaľ čo hádka vo vnútri auta nebola zachytená na kamere. Jabbari po údajnom napadnutí v marci nechcela do prípadu zaťahovať políciu. Obvinenia proti Majorsovi vzniesol štát New York.

Jonathan Majors vo filme Creed III
Jonathan Majors vo filme Creed III, Zdroj: tmdb.org

Majors je vinný z obťažovania a napadnutia

V pondelok Manhattanská porota uznala Jonathana Majorsa vinným z dvoch trestných činov obťažovania a napadnutia, no v dvoch ďalších bodoch obžaloby ho oslobodila. Bol uznaný nevinným z úmyselného ublíženia na zdraví tretieho stupňa a obvinenia z prečinu ťažkého obťažovania druhého stupňa. K verdiktu dospela šesťčlenná porota po zhruba viac ako štvorhodinovom procese rozloženom do troch dní.

Sudca Michael Gaffey stanovil dátum vynesenia rozsudku na 6. februára. Majorsovi hrozí až rok väzenia. Prokurátorka Kelli Galloway tvrdí, že Majors bol počas ich dvojročného vzťahu manipulatívny. Vo svojom záverečnom vyhlásení porote popísala taktiky použité proti Jabbari štyrmi slovami: kontrola, nadvláda, manipulácia a zneužívanie.

Rýchly koniec rozbehnutej kariéry

Majors a Jabbari sa prvý raz stretli na nakrúcaní filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania. Jeho kariéra bola pred obvineniami na vzostupe. V roku 2020 ho diváci začali evidovať v seriáli z produkcie HBO Lovecraftova krajina. Následne bol v prvej sérii seriálu Loki predstavený v úlohe „Toho, kto zostáva“, teda variant Kanga Dobyvateľa. Ešte tento rok zohral dôležitú rolu vo filme Creed III popri Michaelovi B. Jordanovi.

Jonathan Majors v seriáli Lovecraftova krajina
Jonathan Majors v seriáli Lovecraftova krajina, Zdroj: tmdb.org

Jeho ďalším projektom mala byť indie snímka Magazine Dreams, ktorú štúdio Searchlight Pictures po obvineniach odstránilo z plánu premiér. V rámci obvinení ho následne opustil aj jeho PR tím a manažment. Tiež bol nahradený v obsadení adaptácie knižnej predlohy The Man in My Basement.

Najväčšiu stopku však nepochybne dostanú plány spoločnosti Marvel Studios. Nečakaným krokom bolo vydanie druhej série Lokiho, v ktorej herec zohral jednu z najdôležitejších úloh – Victora Timelyho (ďalší variant Kanga). Hlavne v porovnaní s tým, keď Marvel v roku 2018 vyhodil režiséra Jamesa Gunna kvôli ofenzívnym tweetom z minulosti. Disney ho následne prijalo naspäť, kedy nakrútil film Strážcovia Galaxie 3.

Budúcnosť Marvel záporáka je ohrozená

Majors mal ako Kang Dobyvateľ zohrať dôležitú rolu v budúcnosti Marvel Cinematic Universe. V potitulkovej scéne Quantumanie sme videli radu Kangov, čo pripravilo pôdu pre film Avengers: The Kang Dynasty (2026). Kang mal byť jednoducho nástupcom Thanosa, najväčším záporákom Multiverse ságy v MCU.

jonathan majors kang
Jonathan Majors vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania, Zdroj: themoviedb.org

Avšak tí, čo videli druhú sériu Lokiho vedia, že si Marvel pripravil zadné vrátka práve v prípade, že by bol Majors uznaný vinným. Na samom konci ostalo jediným poslaním TVA (Time Variance Authority) chytanie všetkých variantov Kanga. Dokonca poznamenali, že jeho variant z filmu Ant-Man 3 je mŕtvy. Tým pádom môže byť Kangova kapitola uzavretá a s filmom Avengers: The Kang Dynasty sa vôbec nemusí pokračovať.

Marvel môže skočiť priamo na Avengers: Secret Wars (2027), teda predstaviť väčšieho a silnejšieho hlavného záporáka univerza – Doctora Dooma. Prípadne využiť Galactusa, ktorý by mal byť súčasťou pripravovaného filmu Fantastická štvorka (2025). Iba čas ukáže, či sa Marvel rozhodne zahodiť postavu Kanga, alebo jednoducho Jonathana Majorsa preobsadia a budú pokračovať s príbehom The Kang Dynasty.

AKTUALIZÁCIA: Server Variety informuje, že Marvel Studios rozviazalo spoluprácu s hercom Jonathanom Majorsom. O budúcnosti postavy Kanga Dobyvateľa zatiaľ bližšie informácie neposkytli, potvrdil zdroj, ktorý je v blízkom kontakte so štúdiom.

Podľa zdrojov The Hollywood Reporter sa Avengers: The Kang Dynasty teraz označuje iba ako Avengers 5. Pôvodný tvorca Lokiho Michael Waldron bol v novembri najatý, aby napísal nový návrh scenára.

O vývoji prípadu, ako aj budúcnosti postavy Kanga, vás budeme aj naďalej informovať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -