Nie sú to „len“ superhrdinovia. Títo herci predviedli skvelé výkony aj mimo Marvel filmy

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Herci zo série MCU v známych a kvalitných filmoch

Poznáme ich ako superhrdinov, pretože sa preslávili vďaka sérii MCU. Chrisa Evansa dnes vidíme ako Kapitána Ameriku, Roberta Downeyho Jr. ako Iron Mana a Scarlett Johansson ako Black Widow. Lenže ich filmografia je oveľa rozsiahlejšia. Všetci títo herci si zahrali v Oscarom ocenených drámach a mnohí fanúšikovia MCU o tom ani nevedia. Dnes to však zmení. V tomto článku vám ukážeme, v ktorých úžasných filmov mimo série MCU si zahrali herci od Marvelu.

8. Anthony Mackie si zahral vo filme, ktorý získal 6 Oscarov

Herca menom Anthony Mackie poznáme hlavne ako Falcona zo série MCU. Tento herec sa však už predtým objavoval v mnohých skvelých filmoch. Napríklad si zahral legendárneho rapera Tupaca Shakura vo filme Notorious Big (2009). Alebo s Dwayneom Johnsonom a Markom Wahlbergom v akčnej komédii Pot a krv (2013). A takisto aj s Ryanom Goslingom a Joshom Brolinom v kriminálke Gangster Squad: Lovci mafie (2013).

Tieto projekty však nemajú takú prestíž ako vojnový triler Smrť čaká všade (2008). V tomto filme si Anthony Mackie zahral spolu s Jeremym Rennerom a film urobil na kritikov či divákov taký dojem, že získal až 9 nominácií na Oscara. Z toho 6 sa tvorcom podarilo vyhrať, nehovoriac o tom, že Smrť čaká všade sa stal filmom roka.

7. Mark Ruffalo získal už 4 nominácie na Oscara

Mark Ruffalo bol ceneným hercom už predtým, ako si v roku 2012 zahral Hulka v kultovom filme Avengers: Pomstitelia. Lenže práve rola zeleného „monštra“ ho dostala do povedomia celého sveta. Filmové ponuky sa mu začali sypať. O jeho hereckých kvalitách svedčia aj 4 nominácie na Oscara, z toho 3 z nich prišli až po filme Avengers. Jeho popularita určite ovplyvnila tento parameter.

Mark Ruffalo spolupracoval s mnohými režisérskymi hviezdami. Zahral si pod vedením Davida Finchera vo filme Zodiac (2007). Pod vedením režiséra Martina Scorseseho si zahral po boku Leonarda DiCapria vo veľmi cenenom trileri Prekliaty ostrov (2010). A v roku 2015 stvárnil jednu z ústredným postáv v trileri Spotlight, ktorý sa v roku 2016 stal oscarovým filmom roka.

6. Chris Evans bol päťkrát nominovaný na cenu The Saturn Awards

Chris Evans tvrdí, že prijať ponuku hrať postavu Kapitána Ameriku v sérii MCU považuje za to najlepšie rozhodnutie vo svojej kariére. A jednoznačne má pravdu. Myslíme si však, že by sa v Hollywoode nestratil, aj keby túto rolu nezískal. V roku 2008 si spolu s Keanu Reevesom zahral v úspešnom trileri Králi ulice (2008). V roku 2010 si zahral v komiksovke režiséra Edgara Wrighta Scott Pilgrim proti zvyšku sveta (2010).

Divákov však najviac zaujal vďaka úspešnému trileru režiséra Riana Johnsona Na nože (2019). V tomto snímku si po boku herečiek, ako sú Ana de Armas či Jamie Lee Curtis zahral zápornú postavu, čo mnohých fanúšikov prekvapilo. Evans tak ukázal, že ak má v rukách kvalitný scenár, dokáže presvedčivo zahrať každý charakter. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -