4 roky sme čakali na tento seriálový sci-fi hit. Prvú sériu Slovákom ledva odporúčali, aj keď bola úžasná

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na pokračovanie Code 8

Geeked Week, už tretí ročník udalosti od Netflixu, doručil aj jednu nečakanú informáciu. Po štyroch rokoch sa odhaľuje viac z pokračovania nenápadného sci-fi z roku 2019, z ktorého sa stal hit. Trailer na druhú časť Code 8 bude viac ako len béčkovou akčnou zábavou.

Prvý film predstavil dystopickú budúcnosť, v ktorej sa 4 % populácie rodia so špeciálnymi schopnosťami. Lenže ktokoľvek, kto tieto sily neznámeho pôvodu dostane, musí byť registrovaný, je pod drobnohľadom (v skutočnosti až diktatúrou) policajných zložiek, či dokonca lovený. Jedným z takýchto ľudí je aj Connor (Robbie Amell), ktorý sa zapletie so skupinou zločincov, pre ktorých svoje superschopnosti využíva.

Znovu s bratovovou zločineckou skupinou, stávky sú vyššie

Teraz sa na neho pozrieme o niekoľko rokov neskôr po tom, čo si odsedel svoj trest a pracuje ako údržbár. Snaží sa držať ďalej od svojho brata Garretta (Stephen Amell), nie dá sa nahovoriť na ďalšiu úlohu s jeho tímom. Tentokrát je v stávke osud mladého dievčaťa menom Pav (Sirena Gulamgaus), ktorá je zajatá skorumpovaným seržantom a jeho robotickými jednotkami.

Jednotka, ktorá bola vydaná v roku 2019, prišla z nečakaného zdroja – Kickstarter kampane. Vydanie na streamovacej službe ju pomohlo presláviť a získala si fanúšikovskú základňu aj s nadšenými ohlasmi od kritikov (81% na Rotten Tomatoes). U nás až tak veľký úspech nezaznamenala, dôvodom však mohlo byť, že sa snímku služba nesnažila na Slovensku tlačiť do odporúčaní a rebríčkov.

Code 8 Part II plagát
Zdroj: Netflix

Tajomné schopnosti tínedžerky a viac priamej akcie

Druhá časť prichádza s väčším rozpočtom a lepšími efektami, s ktorým si budeme môcť užiť ešte viac strhujúcej akcie. Navyše Connor už svoje ovládanie elektriny nemusí tajiť, a tak môže svoju silu naplno využiť proti policajným jednotkám.

Ukážka nás potešila aj dávkou mystiky, no nevieme z nej, aké budú schopnosti tínedžerky, o ktoré sa všetci tak zaujímajú. Navyše sa ešte končí v najlepšom momente, a tak nás necháva v napätom očakávaní na vydanie počas roka 2024.

Ako sa vám pozdáva trailer na Code 8 Part II? Videli ste pred štyrmi rokmi aj prvý film? Patríte medzi tú skupinu, ktorá očakáva pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com; netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -