Čo nového prezradil Denis Villeneuve o seriáli The Sisterhood, prequelu k Dune?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Dune: The Sisterhood

Okrem toho, že Denis Villeneuve pracuje na druhej časti filmovej Duny, pripravuje aj seriál Dune: The Sisterhood. K filmom bude slúžiť ako prequel, teda bude pokrývať deje odohrávajúce sa pred ním. Zároveň má ale podľa slov režiséra aj koexistovať s filmom a ďalšími chystanými. Prísť má priamo na HBO Max.

Ako už názov napovedá, zamerať sa má na tajomný rád známy ako Bene Gesserit. Počas dlhých vekov zdokonaľovali svoje schopnosti a tak prišli k stavu tela a mysle, ktorý nemajú žiadny iní ľudia. Tak z pozadia ovplyvňujú feudálnu politiku a stoja za intrigami v Impériu.

bene gesserit
Zdroj: cbr.com

Rozprávaný z pohľadu Bene Gesserit

Pritom ale sledujú svoje vlastné plány. Tie ich privedú na záhadnú planétu Arrakis, ktorá je jej obyvateľom známa ako Duna. To sú všetko veci, ktoré už poznáme z predošlých materiálov. Nedávno ale režisér viedol rozhovor s portálom Deadline, v ktorom prezradil, že celý príbeh bude rozprávaný z pohľadu členiek Bene Gesserit.

Okrem toho potvrdil, že so seriálom sa hýbu vpred. Neprezradil presný dátum vydania, ale dočkať by sme sa ho mali počas tohto roka. Zároveň potvrdil, že ide o neustály progres a od začiatku sa toho veľa pomenilo. Scenár musel kvôli tomu prepisovať John Spaihts, ktorý bol aj spoluautorom scenáru k filmu Duna.

ďalšie duna filmy
Zdroj: denofgeek.com

„Zberajú ovocie rozprávania“

Ten mal tiež nedávno rozhovor s portálom The Playlist. Povedal tam, že nesie veľké bremeno, pretože nemôže nič prezradiť. Vie však povedať, že na filme Duna: Časť 2 nebude pracovať, pretože chceli, aby sa sústredil na tento prequel. Takto môžu skúmať aj iné formy a viac sa ponoriť do tohto bohatého sveta, v ktorom sa dá poriadne pohrať. Ešte poetickým spôsobom vyjadril že „zberajú ovocie rozprávania príbehu z každého stromu“.

Vedúcou osobnosťou seriálu bude Diane Ademu-John. V minulosti pracovala na seriáli Upírske denníky, neskôr na hororovom kúsku Strašidelné sídlo Bly. Vyjadrila sa, že je skutočne nadšená, že môže na sérii pracovať. Bene Gesserit ju vždy fascinovali. Zamerať sa na mocný rad žien je nielen relevantné a inšpirujúce, ale aj dynamické ako televízna séria.

Duna
Zdroj: Continental Film

Doplní dej pred druhou časťou

Seriál Dune: The Sisterhood teda zostáva ešte podobne tajomným ako rád, na ktorý sa zameriava, samotný. Avšak tvorcom veríme, že dokážu vyrozprávať pútavý príbeh. Uvidíme, do akej miery sa bude držať aj knihy Sesterstvo Duny. A v každom prípade pôjde o výborný spôsob rozšírenia obzorov pred tým, ako dostaneme druhú časť filmu v októbri 2023.

Pozriete si aj seriál The Sisterhood viažuci sa k Dune? Zaujíma vás viac o ráde Bene Gesserit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -