Russell Crowe bude exorcista. Nadprirodzený triler je inšpirovaný skutočným kňazom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Russell Crowe bude exorcista

Režisér Justin Avery pripravuje nový film, v ktorom bude Russell Crowe exorcista. Triler ponesie názov The Pope’s Exorcist a príbeh bude inšpirovaný skutočným kňazom, ktorý slúžil v minulom storočí pápežskému úradu. Spoločnosť Screen Gems má o snímku záujem už niekoľko rokov a vystriedalo sa pri nej viacero tvorcov.

Oscarový herec stvárni kňaza menom Gabriele Amorth. Ten pre Vatikán previedol cez 100 000 vymietaní diabla. Zážitky z nich opisuje vo svojich memoároch Exorcist Tells His Story a An Exorcist: More Stories. Ešte pred svojou smrťou v roku 2016 stihol s režisérom Williamom Friedkinom (ktorý stál za filmom Exorcista z roku 1973) nakrútiť dokumentárny film.

Top 20 halloween filmov Exorcista
zdroj: imdb.com

Reálna postava v nadprirodzenom trileri

Niesol názov The Devil and Father Amorth. Chystaný film bude však od reality zjavne odlišný. Popisovaný je totiž ako nadprirodzený triler. Spoločnosť Screen Gems získala práva na memoára tohto kňaza, ktorý ako sám tvrdí, zachránil veľké množstvo ľudí pred peklom. Zároveň s nimi aj práve na jeho postavu.

Film sa tak snažili pripraviť už od roku 2018. Vtedy bol s projektom spájaný španielsky režisér Ángel Gómez Hernandéz (horor Hlasy). S ním v roku 2020 napísal scenár Evan Spiliotopoulos (Prekliata či G.I.Joe). Ten však vychádzal z prepisu spomínaných kníh, ktorý priniesli Chester Hastings a R. Dean McCreary. Následne ich ešte spracoval a ako návrh predniesol Michael Petroni.

gabriele amorth
Zdroj: postoj.sk

Tvorcovia sa pri projekte striedali

Ak by sa vám náhodou zdalo, že tých mien je ešte málo, tak tento návrh ešte revidoval Chuck McLean, autor seriálu City on a Hill. Až takto sa dostali pred režiséra, ktorým je aktuálne Jules Avery. Ten má za sebou úspešný film Bod zmaru a Overlord a aktuálne chystá akčný kúsok Samaritán so Sylvesterom Stallonem.

Russell Crowe si ako pápežov exorcista bude musieť nájsť miesto vo svojom nabitom rozvrhu. Najbližšie ho uvidíme už na budúci týždeň vo filme Thor: Láska a hrom. Tam je boh Zeus. Avšak popri tom točí aj inú komiksovku, avšak v tomto prípade pre Sony. Bude to film Kraven the Hunter.

russell crowe justin avery
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Crowe si musí nájsť miesto v rozvrhu

Na Apple TV+ bude zase vo vojnovej dráme The Greatest Beer Run EverNavyše ho zjavne chytilo aj režírovanie, pretože takto chystá už svoj druhý film. Bude to snímka Poker Face, v ktorej si zároveň aj zahrá. A to po boku Liama Hemswortha a RZA. Je teda otázne, kedy by mohla začať produkcia The Pope’s Exorcist.

Čo si myslíte o filme The Pope’s Exorcist? Bude sa vám pozdávať Russell Crowe ako taliansky kňaz? Čakáte vzhľadom na tvorcov viac nadprirodzena? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -