KVÍZ – Ste pripravení na Tenet? Otestujte sa, ako dobre poznáte filmy Christophera Nolana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Christopher Nolan Kvíz

Christopher Nolan sa nám ukázal počas rokov, dokonca už desaťročí, ako veľmi skúsený režisér. Zvláda snáď každý žáner, po ktorom siahne, či už ide o sci-fi, drámu, thriller alebo komiksovú adaptáciu. Či sa v jeho tvorbe vyznáte a ste pripravení aj na jeho najnovší chystaný film, preverí aj tento Christopher Nolan kvíz.

Na svojom konte má už 10 celovečerných snímok. V jeho tvorbe ale nechýbajú ani kratšie filmy a pri viacerých pôsobil aj ako producent. Známy je aj svojimi netradičnými spôsobmi rozprávania príbehu, čo nám dokázal už vo filme Memento z roku 2000, ktorý bol zobrazovaný akoby v spätnom slede.

Zdroj: wallpaperscraft.com

Neustále sa pohráva s časom

S ohýbaním času či priestoru sa skvele pohral aj vo veľmi známej sci-fi dráme Počiatok a určite netreba zabúdať ani na jeho veľmi oceňované dielo Interstellar. Skvele dokáže pracovať aj s mysticizmom, čo nám dokázal v snímke Dokonalý trik. A tiež nás o svojich kvalitách presvedčil aj v historickom vojnovom filme Dunkirk.

Ani komiksové témy mu rozhodne nie sú cudzie. Podarilo sa mu znovu priviesť k životu postavu Batmana po tom, čo ho stretla séria neúspechov v 90. rokoch. Jeho trilógia Temný rytier sa vykazuje ako najlepšie spracovanie tejto postavy a ja môžem len súhlasiť. Zároveň sa najviac drží svojich predlôh.

nové zábery z filmu tenet
Zdroj: yourcelebritymagazines.com

Tenet ako veľmi očakávaný projekt

Ale práve hranie sa s časom bude jednou z ústredných tém aj jeho pripravovaného filmu, ktorý si onedlho konečne pozrieme v kinách. Jeho názov je Tenet. Zahrajú si v ňom Robert Pattinson a John David Washington vo svete špionáže, kde budú bojovať o záchranu celého sveta. Snažia sa zabrániť tretej svetovej vojne, pričom ohýbajú pravidlá času a vodítkom je im jediné slovo – Tenet.

Film prichádza v pravý čas, keď sa otvárajú kiná a uvádzajú veľké premiéry. Kvôli doterajšej kríze bol viackrát odložený a tak sme čakali aj na viacero dátumov premiéry. Ten aktuálny a platný je 27. augusta, kedy si ho budeme môcť vychutnať v kinách. Pred tým, ako si na neho zájdete, sa však skúste otestovať, ako veľmi sa vyznáte v tvorbe Christophera Nolana.

Christopher Nolan KVÍZ

Ako ste dopadli vy? Vyznáte sa dostatočne v Nolanových filmoch? Výsledok zazdieľajte na svojich sociálnych sieťach!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -