Tvorcovia Hry o tróny natočili veľkolepý sci-fi seriál. Kontakt s mimozemšťanmi sa zvrtne, už z traileru budete nadšení

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Tvorcovia Hry o tróny naplno ukázali svoj nový seriál

Netflix má v marci poriadne silný kalendár noviniek a okrem Gentlemenov či fantasy s Millie Bobby Brown čoskoro predstaví aj dlhoočakávané sci-fi 3 Body Problem. Pripravovaný seriál vychádza z knižnej klasiky čínskeho autora Liu Cixina, očakávania však umocňuje aj skutočnosť, že za ním stoja David Benioff a D.B. Weiss, autori seriálového megahitu Hra o tróny. Veľkovýpravné sci-fi sa divákom pripomenulo v poslednom traileri.

Benioff i Weiss budú teda pri svojej novinke opäť vychádzať z knižnej predlohy a aj v tomto prípade seriál predstaví mimoriadne komplexný príbeh. Odohrávať sa bude v dvoch časových rovinách, ktoré navzájom súvisia a odhaľujú blížiacu sa hrozbu mimozemskej invázie na Zem.

Ukáže kontakt s mimozemšťanmi

Príbeh sa začína v Číne počas Kultúrnej revolúcie, kde mladá astrofyzička po traumatických udalostiach, vrátane smrti jej otca, narazí na záhadný vojenský projekt. Prísne tajný program má za cieľ nadviazať kontakt s mimozemskou civilizáciou. Mladá vedkyňa vyšle správu do vesmíru a jej odhodlanosť má nečakané následky, ktoré výrazne ovplyvnia nielen jej život, ale aj budúcnosť celého ľudstva.

V druhej dejovej línii sledujeme príbeh Wang Miao, nanotechnológa, ktorý je vtiahnutý do vyšetrovania série záhadných samovrážd vedcov. Jeho objavy ho zavedú k virtuálnej hre Three Body, kde hráči riešia problémy v neustále sa meniacom prostredí, ktoré simuluje skutočnú vedeckú teóriu tých troch telies.

Hra, plná filozofických a vedeckých záhad, sa postupne ukazuje ako viac než len simulácia – je to brána k porozumeniu a možnému konfliktu s mimozemskou civilizáciou.

Objavia sa v ňom aj hviezdy Hry o tróny

Príbeh novinky vrhá svetlo na rôzne filozofické a etické dilemy spojené s prvým kontaktom s mimozemskou civilizáciou. Ako by ľudstvo reagovalo na vedomie, že nie sme sami vo vesmíre? Ako by sme riešili potenciálnu hrozbu alebo príležitosť pre spoluprácu? Tieto otázky sú základnými piliermi príbehu.

Autori si z Hry o tróny vypožičali aj viacero hereckých tvári. John Bradley bude milovaným fyzikom z Oxfordu, Jonathan Pryce si zahrá enviromentalistu, z ktorého sa stal miliardár s ropným biznisom a Liam Cunningham stvárni charizmatického vodcu elitnej svetovej inteligenčnej jednotky. Ďalej si v seriáli zahrajú Benedict Wong, Jovan Adepo, Rosalind Chao, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng alebo Saamer Usmani. Seriál na Netflixe štartuje 21. marca.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -