Netflix trafil do čierneho. Štýlová gangsterka je totálna bomba

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Nová gangsterka od Netflixu je klenot

V roku 2019 priniesol režisér Guy Ritchie úspešný film s názvom Slušní chlapci (v anglickom origináli The Gentlemen). Príbeh tejto akčnej komédie sa odohrával v Anglicku a sledoval drogového kráľa odchádzajúceho do dôchodku (Matthew McConaughey), čo v zločineckom podsvetí vyvolalo ostrý boj o moc a tiež hromadu komických situácií. Film u kritikov pohorel, diváci si ho však okamžite zamilovali.

Guy Ritchie sa rozhodol svet filmu rozšíriť a vytvoril pre Netflix seriál The Gentlemen, ktorý pred dvoma dňami odštartoval svojou prvou sériou. Streamovacej službe sa spolupráca s Ritchiem vyplatila, seriálová novinka totiž podľa prvých ohlasov za vynikajúcim filmom takmer vôbec nezaostáva.

Seriál má na ČSFD vysoké hodnotenie 87 % a veľmi podobne si vedie aj na známom agregátovom portáli IMDB, kde na základe 3 700 recenzií ukazuje 8,4 / 10. Diváci opäť chvália zamotaný gangsterský príbeh s hromadou postáv, čierneho humoru a nevyspytateľných momentov. K názorom sa prikláňajú aj kritici, ktorí hovoria, že Gentlemeni sú typickou novinkou Guya Ritchieho. Kto má jeho tvorbu rád, bude Gentlemenov milovať. Kto nie, pri novinke si chuť určite nenapraví.

Ukazuje nové postavy

Aj napriek tomu, že seriál nesie rovnaký názov ako film, zameria sa na celkom nové postavy, pričom tú hlavnú stvárňuje herec Theo James. Hrá tu mladého aristokrata, ktorý po otcovi zdedí obrovský majetok – vrátane tajomného priestoru pod zemou, ktorý slúži ako časť drogového impéria. Ako nám bolo ukázané už vo filme, bývalý drogový kráľ, ktorého hral Matthew McConaughey, využíval takto panstvá aristokratických rodín na pestovanie trávy.

Mladý aristokrat chce seba aj svoju rodinu vymaniť z pazúrov kriminálneho podsvetia. Aby tak urobil, musí sa sám začať hrať na gangstra. Nebude to mať ale ľahké, keďže proti nemu stojí nový drogový kráľ a zločinec Bobby Glass (Ray Winstone). Jeho pravou rukou je jeho dcéra Susie Glass (Kaya Scodelario), ktorá dohliada na každodenné drogové operácie.

V ďalších úlohách sa ukážu herci Daniel Ings, Joely Richardson, Vinnie Jones, Giancarlo Esposito, Chanel Cresswell, Michael Vu, Max Beesley, Jasmine Blackborow, Harry Goodwins, Dar Salim, Pearce Quigley, Ruby Sear aj Peter Serafinowicz.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -