Túto možnosť nikto nezvážil. Bývalý James Bond herec presne vie, kto by mal byť nasledujúcim agentom 007

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Pierce Brosnan má jasno v tom, kto bude nový James Bond

Pierce Brosnan sa ukázal ako zatiaľ predposledný James Bond v 4 filmoch na prelome milénií. Agentom 007 bol vo filmoch Zlaté oko, Zajtrajšok nikdy nezomiera, Jeden svet nestačí a Dnes neumieraj. Po ňom to síce prebral Daniel Craig, no aj ten nedávno skončil. Brosnan však má v hlave tip na herca, ktorý by podľa neho ďalšieho Bonda spravil úžasne.

Brosnan bol Bondom v rokoch 1995 až 2002, zatiaľ čo Craigových 5 filmov vyšlo v rozmedzí rokov 2006 až 2021. Moderná generácia si teda pamätá zo všetkých bondoviek práve týchto dvoch hercov. Oficiálne je meno herca ďalšieho Bonda neznáme, no Brosnan by v tejto úlohe rád videl rodáka z Írska (z rovnakej krajiny ako je on), Cilliana Murphyho.

james bond film
Daniel Craig ako James Bond; Zdroj: TMDB

Brosnana sa na túto otázku opýtalo BBC počas odovzdávania cien Oscar Wilde Awards. Ten po Craigovi vidí v tejto úlohe Murphyho, pričom povedal, že „Cillian by odviedol skvelú prácu ako James Bond v tajnej službe Jeho Veličenstva.“ 

Murphy je nové meno na zozname tých, ktorých by fanúšikovia či iní herci radi videli v úlohe agenta 007. Najčastejšie sa spomínajú herci Aaron Taylor-Johnson, Regé-Jean Page alebo Henry Cavill. Práve posledný spomínaný bol pri výbere predošlého Bonda druhým kandidátom, no keďže bol primladý, rolu dostal Craig.

Murphy je momentálne kráľom Hollywoodu

Cillian Murphy má bohatú hereckú históriu. Veľkú slávu mu priniesla rola Thomasa Shelbyho v seriáli Gangy z Birminghamu (v origináli Peaky Blinders), ktorý vychádzal v rokoch 2013-2022. Dobre sa mu darilo aj na filmovej scéne, okrem mnohých filmov sa môže pýšiť aj skvelou spoluprácou s režisérom Christopheron Nolanom, s ktorým pracoval doteraz až na šiestich filmoch.

film oppenheimer cillian murphy recenzia
Zdroj: Universal Pictures

Vo väčšine z týchto filmov, vrátane trilógie o Batmanovi, Murphy stvárnil iba vedľajšiu úlohu. Jeho prvá hlavná rola v Nolanovom filme prišla minulý rok, kedy si zahral J. Roberta Oppenheimera vo filme Oppenheimer. Za úlohu získal už teraz niekoľko ocenení, vrátane Zlatého glóbusu či ceny BAFTA, pričom je nominovaný aj na Oscara.

Murphy sa najbližšie ukáže v historickej dráme Small Things like These, ktorú aj produkoval. V prípravách je aj film, ktorý ukončí seriál Gangy z Birminghamu, pričom jeho natáčanie by podľa posledných správ malo začať v tomto roku. Murphy sa vyjadril, že je otvorený vrátiť sa do úlohy gangstra Shelbyho, ak ho zaujme scenár.

Chceli by ste vidieť Murphyho ako Jamesa Bonda alebo sa vám do úlohy agenta 007 vôbec nehodí?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -