Fanúšikov Jamesa Bonda zasiahla krutá správa. Kedy uvidíme ďalší film?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Kedy uvidíme nový James Bond film?

Aktualizované 17. 2. 2024: Máme nové informácie o tom, ako prebieha tvorba nového James Bond filmu bez Daniela Craiga. Žiaľ, nie sú to dobré správy. Po odchode uznávaného herca zo série filmom Nie je čas zomrieť (2021) fanúšikovia netrpezlivo čakajú na výber novej tváre pre ikonickú postavu Jamesa Bonda. Často sa skloňujú mená ako Aaron Taylor-Johnson, Idris Elba či Henry Cavill, no zatiaľ nič nebolo potvrdené.

Ako pred pár mesiacmi prezradila producentka filmovej série Barbara Broccoli, na tvorbe filmu ešte ani len nezačali. Teraz nám prostredníctvom portálu Deadline ponúka nové vyjadrenie, ktoré nenadchne fanúšikov:

„Nie, nič vám nedokážem povedať o ďalšom Bond filme. Vôbec nič. Nič sa zatiaľ nedeje.“

Pôvodný článok

Herec Daniel Craig sa s rolou Jamesa Bonda – Agenta 007 vo filme Nie je čas zomrieť (No Time To Die) v roku 2021 rozlúčil skutočne štýlovo. Teraz však po ňom ostala veľká medzera, ktorú zatiaľ nevedia zaplniť ani samotní producenti. A vyzerá to tak, že si na nové pokračovanie veľkolepej špionážnej ságy ešte pár rokov počkáme. Fanúšikovia ostali zarazení.

Budúcnosť agenta Jamesa Bonda nám priblížila v rozhovore pre The Guardian Barbara Broccoli, producentka zodpovedná za celú filmovú sériu. Jej slová nás však príliš nepotešili. „Ešte sme ani nezačali. Čaká nás dlhá cesta, kým budeme môcť svetu ukázať nasledujúcu kapitolu Jamesa Bonda,“ prezradila.

Zdroj: YouTube

Opakujúci sa scenár

S podobným problémom sa však tvorcovia série stretli už viackrát:

„Vrátim sa naspäť ku [filmu] GoldenEye. Už vtedy si všetci hovorili, že s koncom studenej vojny zanikne aj James Bond. Už totiž nebudú žiadni nepriatelia, proti ktorým by agent 007 bojoval. A nakoniec sa ukázalo, že to vôbec nebola pravda,“ zdôraznila Broccoli.

Skvelým príkladom je práve novodobý James Bond, ktorého stvárnil britský herec Daniel Craig. Producentom sa totiž tento raz podarilo preniknúť cez drahé saká priamo do vnútra samotnej postavy a načrtnúť aj jeho emočnú stránku.

Broccoli toto rozhodnutie odôvodňuje tým, že na to boli v daný moment pripravení najmä diváci. Pre celú sériu to bol obrovský skok vpred, pretože do tej doby sme boli skôr naučení sledovať veľkolepé akčné sekvencie či prvoplánové štipľavé repliky.

Budúcnosť v nedohľadne

Teraz musia producenti prejsť revitalizačným procesom opäť. Čaká ich dlhá cesta, na ktorej postupne načrtnú nové kontúry sveta špičkového agenta. Ten musí byť totiž relevantný najmä pre dnešných divákov. Napokon, jasná nie je vôbec ani nová tvár, ktorá sa tejto dôležitej úlohy ujme.

O režisérku stoličku ďalšieho pokračovania prejavil záujem aj známy režisér Christopher Nolan, stojaci napríklad za úspešných tohtoročným hitom Oppenheimer. Na otázku, či by mal o podobný projekt záujem, povedal NME, že by to „preňho bolo obrovskou cťou.“ A koho by ste vy najradšej videli za kamerou aj pred ňou?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -