Umelá inteligencia navždy zmení, ako používate svoj počítač. NVIDIA zverejnila prelomový nástroj

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Chat s RTX sa predstavuje verejnosti

Internet je plný AI chatbotov, ktorých využívajú najmä e-shopy a reprezentatívne webstránky firiem na komunikáciu so zákazníkmi. Veľká časť z nich funguje na infraštruktúre cloudových serverov, založených na GPU NVIDIA, pričom denne ich využívajú milióny ľudí. Teraz tieto nástroje prichádzajú aj na osobné počítače so systémom Windows vybavené GPU NVIDIA RTX.

Chat s RTX, ktorý je teraz zadarmo na stiahnutie, je technologická ukážka, ktorá užívateľom umožňuje prispôsobiť chatbota ich vlastnému obsahu. Nástroj je možné spustiť pomocou GPU NVIDIA GeForce RTX série 30 alebo vyššej s aspoň 8 GB VRAM. Na svoju činnosť využíva metódu generovania s podporou vyhľadávania (RAG), softvér NVIDIA TensorRT-LLM a akceleráciu pomocou NVIDIA RTX.

Používatelia môžu rýchlo a ľahko pripojiť miestne súbory v počítači ako dátovú sadu k rozsiahlemu jazykovému modelu s otvoreným zdrojovým kódom, napríklad Mistral alebo Llama 2, a umožniť tak rýchle a kontextovo relevantné odpovede na otázky. V skratke, dokážete si pomerne jednoducho vytvoriť a modifikovať svoju „vlastnú AI“.

Ďalšie mocné AI funkcie, ktoré sa zídu videomakerom

V seriáli In the NVIDIA Studio sa tento týždeň predstavuje Esteban Toro, senior manažér pre vzťahy s komunitou v spoločnosti Adobe. V jeho poslednom projekte Cinematic Portraits mu pomáhajú funkcie využívajúce AI v aplikáciách Adobe Photoshop a Lightroom. Tým sa snaží spoločnosti NVIDIA prezentovať svoje možnosti na spracovávanie hardvérových požiadaviek umelej inteligencie.

esteban adobe
Zdroj: NVIDIA

Toro prezentuje zaujímavé osobné príbehy ľudí, medzi ktoré patrí napríklad 81-ročná kórejská maliarka Kim Nam Soon, ktorá sa naučila maľovať až v 65 rokoch. Nakrúcal ju v rôznych, často rušných, prostrediach.

AI mu podľa všetkého pomohla vytvoriť kvalitnejšie a zrozumiteľnejšie hlasové nahrávky vďaka funkcii Enhance Speech, ktorá bude čoskoro dostupná aj v Adobe Premiere Pro. Na nej je možné demonštrovať obrovský medzigeneračný nárast výkonu v AI aplikáciách. Napríklad na GPU GeForce RTX 4090 je možné úlohu spracovať o 75 % rýchlejšie v porovnaní s RTX 3080 Ti.

Bez AI by boli zábery natočené v náročných a hlučných podmienkach nepoužiteľné,“ hovorí Toro. Nejedná sa však o jedinú takúto funkciu, ktorá mu uľahčuje prácu. Nástroj Text-Based Editing využíva umelú inteligenciu pre rýchly preklad hovoreného slova na titulky, podporuje 18 jazykov a dokáže detegovať a z textu odstrániť rôzne slovné výplne a vsuvky.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -