Najnovšia Harry Potter hra trhá všetky rekordy. Štúdio má veľké plány do budúcnosti

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Harry Potter hra trhá rekordy

Celosvetový fenomén Harry Potter je viac ako 25 rokov po vydaní prvej knihy stále populárny. Fanúšikovia majú teraz okrem kníh, filmov a rôznych spin-offov možnosť hrať aj rôzne Harry Potter hry. A tie tvoria naozaj pekné čísla. Ako informuje Variety, podľa Warner Bros. Games ich posledná hra zo sveta Harryho Pottera, Hogwarts Legacy, prekročila koncom roka 2023 až 22 miliónov predaných kópií.

Približne 2 milióny z celkového počtu predali v decembri počas vianočného obdobia. Hru vydali ešte vo februári minulého roka, no fanúšikova si ju ihneď obľúbili a podľa čísel má aj takmer rok po vydaní veľkú popularitu. Patrí medzi najpredávanejšie hry minulého roka, a to aj napriek tomu, že nejde o pokračovanie (ktoré sú zvyčajne veľmi obľúbené).

Hry zo sveta Harry Potter dostávajú silnú zelenú

Prezident pre oddelenie Warner Bros. Interactive Entertainment, David Haddad, je veľmi spokojný s tým, ako sa hre darí. Okrem čísel predajov je pyšný na spokojnosť hráčov, pričom to ukazuje na príklade toho, že viacero ľudí hralo hru viac než jedenkrát.

Hra má doteraz nahraných 707 miliónov hodín. Medzi ďalšie zaujímavé údaje z hry určite patrí to, že v nej bolo uvarených 819 miliónov elixírov, hráči v nej zozbierali až 1,3 miliardy magických rastlín a zachránili 593 miliónov magických zverov. Zároveň sa im podarilo poraziť 4,9 miliárd temných čarodejníkov.

Úspech hry Hogwarts Legacy zaručil možnosť vývoja ďalších obdobných hier z tohto univerza. Štúdio vyvíja napríklad už dlhšiu dobu oznámenú hru, ktorá sa zameria čisto iba na metlobal. Ten práve v hre Hogwrats Legacy chýbal, z čoho bolo viacero fanúšikov nešťastných. V novej hre sa mu ale hráči budú môcť venovať stopercentne.

Nemáme žiadne konkrétne oznámenia o tom, ako presne a kedy [metlobalová hra] príde na trh, ale pracujeme na tom, aby sme ju navrhli tak, že poteší fanúšikov.

Haddad ďalej o metlobalovej hre povedal, že je momentálne vo fáze beta testovania. Tiež prezradil, že vo vývoji je niekoľko rôznych, zatiaľ neoznámených projektov, vďaka ktorým sa fanúšikova ponoria hlbšie do tohto obľúbeného čarodejníckeho sveta.

Hry štúdia Warner Bros. sú silné aj v iných odvetviach

Warneri majú okrem Harryho Pottera aj ďalšie úspešné videoherné série. Z ďalších franšíz, ktoré vlastnia, vyšla minulý rok hra Mortal Kombat 1. Hra vyšla v septembri 2023 a tiež sa tešila obrovskému úspechu. Dokonca ju nominovali na najlepšiu bojovú hru roka na Game Awards v decembri.

Do budúcna sa môžeme tešiť aj na niekoľko videohier zameraných na DC postavy. Už 2. februára vyjde hra Suicide Squad: Kill the Justice League. Ďalej sa vyvíja aj single-player akčná hra s otvoreným svetom, zameraná na Wonder Woman. Nové DC pod vedením Jamesa Gunna a Petra Safrana má v pláne tiež vydať niekoľko s ním spojených hier.

V tomto roku vyjde zároveň aj bezplatná bitkárska hra s názvom MultiVersus, v ktorej uvidíme na boj pripravené postavy z rôznych sérií, ktoré patria pod Warner Bros. Hra by mala vyjsť niekedy v prvej časti tohto roka.

Hrali ste hru Hogwarts Legacy? Tešíte sa na ďalšie hry, ktoré nám štúdio Warner Bros. prinesie?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -