Najosobnejšia výpoveď Stevena Spielberga rozburácala filmový festival. Pozrite si trailer na The Fabelmans

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na The Fabelmans

Filmový festival v Toronte počas víkendu priniesol aj najnovší film Stevena Spielberga. Ide pre neho zatiaľ o najosobnejšiu filmovú výpoveď, nakoľko prostredníctvom nej poskytuje nahliadnutie do svojho detstva, vyrastania v Arizone a začiatok lásky k filmu. Pozrite si aj vy trailer na The Fabelmans.

Snímka je totiž autobiografickou iba z polovice. Namiesto vlastnej osoby štylizuje príbeh do fiktívnej rodiny Fabelmanovcov. Burta, ktorý predstavuje režiséra samotného, stvárňuje Paul Dano (Batman). Jeho súrodencov Sammyho (ktorý zobral do ruky aj kameru) a Reggie si zahrali Gabriel LaBelle (American Gigolo) a Julia Butters (The Gray Man). Mamu Mitzi hrá Michelle Williams (Venom: Carnage prichádza).

Osobná a autobiografická snímka

Ďalej si zahrali aj Seth Rogen, Jeannie Berlin, Robin Bartlett, Keeley Karsten alebo Judd Hirsch. Scenár spolu s režisérom napísal Tony Kuschner, s ktorým už vytvorili snímky Lincoln, Mníchov alebo West Side Story. Sám Spielberg film uvádzal slovami „75 rokov tvorenia filmov viedlo k tomuto“.

Snímka na festivale zožala niekoľkominútový aplauz a burácanie publika. Zverejnená ukážka nám len dokazuje, prečo to tak bolo. Ukazuje život autora od jeho raného detstva k prvému momentu, keď si zamiloval filmy v kine. Nie náhodou ukazuje práve prebudenie vášne cez westerny a ich pokus o následné napodobnenie. Prvým Spielbergovym krátkym filmom bol práve tento žáner v The Last Gun.

The Fabelmans
Zdroj: consequence.net

Na festivale zožal úspech

Zároveň ukazuje komplikované a roztrieštené rodinné vzťahy a ako jednotlivých členov ovplyvňuje vnímanie sveta a pravdy o sebe samom cez filmový svet. V neposlednom rade bude dôležitú úlohu zohrávať aj náboženský pôvod, samotný Spielberg pochádzal z rodiny ortodoxných židov.

Kanadská premiéra priniesla aj prvé reakcie novinárov. Všetci jednotne pochvaľujú tento 150-minútový, mimoriadne citlivý a osobný autoportrét. Cez neho zároveň podáva aj hold celej filmovej tvorbe a to nie len svojej. Vydanie pre široké publikum je sľubované na Deň vďakyvzdania, teda na 11. novembra.

Páči sa vám trailer na The Fabelmans? Pozriete si aj vy najosobnejší a autobiografický film Stevena Spielberga? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -