Štyria noví záporáci zo seriálu She-Hulk boli odhalení. Kto sú?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Noví záporáci zo She-Hulk

Je síce len týždeň ďaleko, ale nikdy nie sú na škodu ďalšie materiály. Tak nám boli v novom televíznom spote odhalení aj štyria noví záporáci zo seriálu She-Hulk: Neuveriteľná právnička. Na streamovaciu službu Disney+ dorazí budúci týždeň, 18. augusta. Teraz si tam môžeme vychutnať päť krátkych príbehov s Baby Grootom.

Od začiatku nám tvorcovia sľubujú, že príbeh Jennifer Walters nebude tradičným superhrdinským žánrom. Namiesto toho od hrdinky v podaní Tatiany Maslany sľubujú „polhodinovú komédiu z právnického prostredia“. Nové materiály nám to stále viac a viac naznačujú.

Podporná skupina Emila Blonskeho

Nový spot ukazuje, ako sa hlavná postava po nevydarenom rande nahnevá a stáva sa z nej známe zelené monštrum. Vyhľadá tak pomoc podpornej skupiny, ktorú nevedie nikto iný ako Emil Blonsky (Tim Roth). Vieme, že ho uvidíme aj ako Abominationa, teraz však vo svojej ľudskej podobe hovorí, že toto nie je spôsob, akým sa vyrovnávajú s hnevom.

V seriáli sa vráti aj Mark Ruffalo ako Hulk, Benedict Wong ako Wong a veľkým lákadlom je Charlie Cox ako Daredevil. Scenáristka Jessica Gao nám potvrdila, že uvidíme nielen záporáčku Titaniu, ale množstvo postáv z komiksov, ktoré ešte v MCU neboli. Do deviatich epizód sa dokážu zmestiť.

she-hulk blonsky skupina
Zdroj: thedirect.com

El Eguila, súper Iron Fista a Luka Cagea

Nové postavy vidíme aj v podpornej skupine. Zrejme má slúžiť aj pre zloduchov snažiacich sa o nápravu. Prvým je jeden z menej známych mutantov menom El Aguila. Jeho meno korešponduje aj s vojenskou (ale štýlovou!) kombinézou na spôsob Španielov z minulého storočia.

Takto vzdáva hold aj svojmu vzoru, Zorrovi, rovnako ako v komiksoch. Prvý raz sa objavil v zošitovke Power Man and Iron Fist #58 počas augusta 1979. Tí skúsenejší už môžu vedieť, že je teda súperom Lukea Cagea a Dannyho Randa. Žeby sme aj týchto Defenderov uvideli v seriáli?

El Aguila, She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Saracen, s ktorým ma problémy Punisher

Aj niektorí ďalší odhalení záporáci zo She-Hulk sú súpermi súvisiacich postáv. Tak napríklad Saracen, planétu križujúci nájomný zločinec, ktorý unáša lietadlá a iné vozidlá. Je preto často označovaný za teroristu, osobný problém s ním však má Frank Castle, ktorému často vyfúkne prácu. Cesty sa im pretínajú už od augusta 1989, kedy sa objavil v kúsku The Punisher Vol. 2, #22.

Saracen, She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Man-Bull asi nemal rád Daredevilov oblek

Ďalší zase začínal ako antagonista priamo pre Daredevila. Experimentálne sérum vytvorili Man-Bulla, muža s vlastnosťami býka, teda zvýšenou silou či odolnosťou. Prvý raz sa ukázal v lete 1971 v Daredevil #78-79. Rovnako si po prelome milénia zabojoval aj s Punisherom a to vo Punisher War Journal #13-15 vychádzajúcom od začiatku roka 2008.

Man-Bull, She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Porcupine po dohadoch ukázaný

Skoršie dohady hovorili o tom, že v nejakej forme by sa mal objaviť Porcupine. Teraz ho konečne vidíme. Po tom, čo slúžil ako výrobca zbraní pre americkú armádu, si tento muž vytvoril vlastný bojový oblek pripomínajúci dikobraza. So spomínanej štvorky je tu najdlhšie, už od roku 1963 z komiksu Tales to Astonish #48. Tam si zabojoval s Ant-Manom a Wasp.

Porcupine, She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Novo odhalení záporáci zo seriálu She-Hulk nám teda ukazujú skutočne nápadité postavy. Tie by sme nemali šancu vidieť ani v ďalších fázach MCU. Ale kto vie, s ich spojitosťami na Marvel univerzum by pokojne mohli prispieť svojou účasťou aj v niektorých z ďalších 35 filmov a seriálov, ktoré sa chystajú.

Ktorý z týchto záporákov sa vám pozdáva najviac? Ste radi, že nám práve She-Hulk kreatívnym spôsobom predstavuje aj takéto postavy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -