6 skvelých seriálov, ktoré sa určite oplatí vidieť

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttps://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Minulý rok sa mi konečne podarilo vrátiť k mojej obľúbenej aktivite, ktorú som dlhší čas zanedbával. Ako inak, touto aktivitou je plynulé sledovanie nových seriálov, tzv. seriálový maratón. Okrem mojich stálych seriálov, ktoré sledujem už dlhé roky (článok, o ktoré seriály ide si nechávam na neskôr), som potreboval vyplniť čas novými seriálmi, nakoľko moje „stálice“ vychádzajú raz týždenne a to bol veľký problém.

Ako som vlastne objavil týchto 6 seriálov?

Začal som „searchovať“ internet a prezerať potencionálne kúsky, ktoré by stáli za pozretie. Môj postup vo výbere dobrého seriálu je celkom jednoduchý. Pozriem si z nového seriálu pilot, ak ma ten zaujme, tak pozriem ďalšie časti, a v prípade, že aj tie sú skvelé, tak už to poznáte. Diel za dielom a séria za sériou. V tomto krátkom zozname seriálov, ktoré som stihol pozrieť v roku 2016 sa objavili aj dva také, ktoré ma nezaujali, ani tak pilotom, ale šancu som im nakoniec dal, čo bol samozrejme skvelý krok.

Zoradil som ich podľa môjho subjektívneho hodnotenia. Ku každému máte môj pokec a nejaké info, ktoré samozrejme môže obsahovať nejaký ten spoiler. Nebudem viac zdržovať. Nech sa páči, tu je 6 seriálov, ktoré Vám odporúčam vidieť.

Black Mirror

Black Mirror
Zdroj: cinemaview.sk

Seriál ktorý je asi najviac „creepy“. Jednotlivé diely na seba nijak nenadväzujú čo možno ľudí na prvý dojem zmätie. Projekt britského channel 4, ktorý sa zameriava na dôsledky z používania nových ba dokonca ešte neexistujúcich technológii. Dej prebieha vo veľmi blízkej budúcnosti. Tento seriál vo Vás určite nezanechá ten spokojný pocit, ktorý často zažívate pri sledovaní klasického seriálu. Po pozretí jednotlivých častí Vám bude mysľou prebiehať určite niečo iné, ako to, že čo bude nasledovať v ďalšej časti. Tento seriál určite nie je pre každého, no každý by si po jeho vzhliadnutí, mal niečo do života odniesť.

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 96%

CSFD HODNOTENIE: 89%

Lucifer

Lucifer
Zdroj: artnalism.com

V dnešnej dobe veľa seriálov využíva kresťanské náboženstvo na vykresľovanie deja. Avšak tento seriál to poňal úplne od iného konca. Ak by ste si položili otázku, čo by sa stalo, ak by si samotný diabol menom Lucifer vzal dovolenku z pekla a išiel ju tráviť na zem, tak tento seriál Vám na to určite rád odpovie. Tento seriál rozpráva príbeh samotného diabla, ako sa z neho stane civilný poradca pri vyšetrovaní vrážd policajného oddelenia Los Angeles. Lucifer, známy aj ako padlý anjel v sebe postupom času začne objavovať niečo, čo by v ňom pravdepodobne nikdy nemalo byť objavené. V seriáli sa časom objavia rôzne postavy, ktoré si obľúbite. Od diablovej psychologičky až po… No neprezradím Vám zase všetko :-)

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 75%

CSFD HODNOTENIE: 80%

Penny Dreadful

Penny Dreadful
Zdroj: netflix.com

Tento seriál je príliš špecifický na to, aby zaujal každého diváka. Dramaticky hororovo spracované staré poviedky z Londýna, ktoré každý miloval a v ktorých sa objavovali príšery každého druhu. Tieto poviedky sa predávali za jednu penny. Presne podľa toho bol pomenovaný aj tento famózne spracovaný seriál. Očarujúce prostredie starého viktoriánskeho Londýna a k tomu napínavé príbehy jednotlivých postáv. Bohužiaľ prvých pár častí mi vôbec nedokázalo vysvetliť o čo vlastne ide. Nádherný dej sa rozbehol až neskôr, keď sa začalo všetko prepájať a vysvetľovať. Ak ste milovník hororových fantasy seriálov a máte radi postavy typu Dracula, Dorian Grey alebo Vás fascinujú vlkolaci a upíri tak táto pecka je práce pre Vás!

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 93%

CSFD HODNOTENIE: 77%

The Exorcist

The Exorcist
Zdroj: denofgeek.com

Jednoznačne jeden z najlepších objavov roku 2016. Ak máte radi hororové filmy o exorcizme, tak si tento seriál zamilujete. Jedna obyčajná rodinka v ktorej sa začnú diať nadprirodzené veci. Veď viete ako to vždy začína. Nechcem tento seriál moc spoilovať nakoľko tie zvraty, ktoré v seriáli nájdete, sú fantastické a dotvárajú perfektnú atmosféru. Nádherné prepracovaný seriál, ktorý má za sebou prvú debutovú sériu. Jediné v čo dúfam je to, že druhá séria na nás čaká už čoskoro.

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 78%

CSFD HODNOTENIE: 79%

Mr. Robot

Elliot a Mr. Robot
Zdroj: thedaniplanet.wordpress.com

Mladý programátor menom Elliot, ktorý je zároveň aj jedným z najlepších hackerov sveta sa snaží prežívať vo svete, ktorému sám dobre nerozumie. Jeho komunikácia s okolím nie je ľahká a preto využíva svoje hackerské schopnosti aby si zjednodušil fungovanie s jeho priateľmi. Elliotovi sa naskytne možnosť doslovne zmeniť svet. To však spustí nečakaný sled udalostí, ktorým sa už Elliot nemôže vyhnúť. Perfektne natočený seriál na čele s famóznym hereckým obsadením. Nuž ak Vás tento seriál oslovil, tak viac sme o ňom písali tu (POZOR ČLÁNOK OBSAHUJE MNOŽSTVO SPOILEROV).

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 96%

CSFD HODNOTENIE: 83%

Stranger Things

Stranger Things
Zdroj: independent.co.uk

Čerešnička na torte. Tak by som nazval novinku ktorá opäť debutovala prvou sériou minulý rok. Zarážajúco spracovaný seriál, v ktorom sa traja kamaráti snažia na vlastnú päsť vyriešiť záhadné zmiznutie ich štvrtého parťáka. Dej je zasadený do 80 rokov minulého storočia. Perfektné retro spracovanie, ktoré dotvára famózna hudba. Vo všetkých smeroch je tento seriál pre mňa to najlepšie čo som minulý rok objavil. NETFLIX týmto seriálom nasadil laťku vysoko. Taktiež fantastické hodnotenia dokazujú že tento kúsok je excelentný. Ak Vás zaujal seriál tak tu nájdete našu recenziu.

ROTTEN TOMATOES HODNOTENIE: 95%

CSFD HODNOTENIE: 91%

Čo poviete na tieto seriály? Videli ste už nejaký z nich? Zoradili by ste ich inak? Dajte mi vedieť vaše názory nižšie do komentárov. Predsa len hodnotil som subjektívne. 

ZDROJCSFD

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -