Prvý trailer na film Five Nights at Freddy’s perfektne vystihuje hrôzu, ktorú pri hre máme

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na Five Night at Freddy’s

Štúdio Universal prináša prvý trailer na film Five Nights at Freddy’s, ktorý je adaptáciou známej videohry. V jej viacerých dieloch sa hráči stanú nočným strážnikom, ktorého terorizujú animatronické zvieratká Freddy FazbearBonnie the BunnyChica the Chicken a Foxy the Pirate Fox. Vidíme, že aj tu budú rozdávať poriadnu hrôzu.

Ukážka je krátka, netrvá ani minútu, skvele však navodí atmosféru. Začína sa retro vyzerajúcou pasážou, ktorá má byť inštruktážnym videom pre nového strážnika reštaurácie Freddy Fazbear’s Pizzeria. Ním sa práve stáva Mike Schmidt, ktorého si tu zahrá Josh Hutcherson. Ten sa dostane do poriadnej nočnej mory v nám už známom prostredí.

Skutočné bábky naháňajú ešte väčšiu hrôzu

Postavičky však nedajú pokoj nikomu, kto má to nešťastie a zostane v podniku po polnoci. Na strašidelnosti im dodáva fakt aj to, že ide o skutočné mechanické bábky. O ne sa pre film postarala spoločnosť Jim Henson’s Creature Shop. Ide pre nich o prvý vstup do hororového žánru (ale riadny!) po ich úspechu na seriálovom pokračovaní Dark Crystal.

Aj v 48-sekundovom videu s rýchlym strihom dokážeme nájsť zopár detailov, ktoré hráči iste ocenia. Zdá sa, že rozloženie reštaurácie bude presne také, na aké sme zvyknutí, chýbať nebude ani pódium na vystúpenia, na ktoré je tiež sústredená kamera.

josh hutcherson five night at freddy's
Zdroj: screenrant.com

Vidíme aj vraha Aftona

Ukázaný je nám aj ďalší z hercov a to Matthew Lillard. Vidíme, že si zahrá (mimo zvieratiek) hlavného antagonistu, Williama Aftona. Je nielen tvorcom Funtime Animatronics, ale aj sériovým vrahom s konkrétnym zameraním. Viac neprezradíme pre vyhnutie sa prípadným spoilerom.

Film nevedel rozbehnúť svoju produkciu takmer dekádu. Menili sa pri ňom štúdiá a tvorcovia. Nakoniec si ho zobrala na starosť kombinácia spoločností Universal a Blumhouse, ktorí si našli režisérku Emmu Tammi. S ňou sa mohlo od februára tohto roka točiť, pod dozorom Scotta Cawthona, tvorcu predlohy. Aktuálne je v postprodukcii a jeho očakávaného vydania sa dočkáme 27. októbra (rovnako ako Saw X, to bude Halloween!).

Tiež vo vás trailer na film Five Night at Freddy’s navodil podobnú atmosféru ako hry? Ste zvedaví na toto spracovanie, kde dostávajú zvieracie bábky ešte väčšiu reálnosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -