Mal konkurovať Star Wars. Záujem o Rebel Moon sa prudko prepadol a Netflix má problém

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sledovanosť Rebel Moon je kriticky nízka

Zack Snyder dlho pred premiérou svojho vysnívaného filmu avizoval, že na Netflix prinesie sci-fi epických rozmerov. Pre streamovaciu službu malo ísť o megahit roku 2023 a štart novej vesmírnej ságy, ktorá by nakoniec mohla konkurovať aj Star Wars. Od premiéry filmu ubehli iba tri týždne a už sa sledovanosť Rebel Moon drží na žalostne nízkych číslach. Čo to znamená pre režiséra a budúcnosť celej značky?

Prvá časť Rebel Moon, ktorá niesla podtitul A Child of Fire (Zrodená z ohňa) nám predstavila Koru (Sofia Boutella), bojovníčku, ktorá sa vzbúrila proti tyranskému Motherworldu. Na odboj zbierala ďalších bojovníkov po rozľahlej galaxii a jej rôznorodých planétach. Prísľub zaujímavého deja a pútavých vizuálov lákal k obrazovkám nemalé množstvá divákov.

Rebel Moon
Zdroj: TMDB

Prvý týždeň sľuboval úspech, potom nastal zlom

Film sa objavil na streamovacej službe 22. decembra, už za svoj otvárací víkend dokázal získať 34 miliónov zhliadnutí. Za ďalších 6 dní, teda od 25. decembra do 31. decembra sa číslo vyšplhalo na 63 miliónov, ako informoval začiatkom roka portál Deadline. Len pre porovnanie, mimoriadne očakávaná akčná jazda Extraction 2 si za rovnaký čas získala 85 miliónov, takže v prípade Rebel Moon sa žiadne rekordy netrhali.

Po prelome roka však prišlo k ešte väčšiemu zlomu. Sledovanosť Snyderovej sci-fi sa totiž drasticky prepadla a podľa FlixPatrol snímka od 1. do 7. januára zaznamenala sledovanosť iba okolo 11 miliónov pozretí. Ide teda o rapídny prepad, ktorý v kombinácii so zlými recenziami pre film neveštia nič dobré.  Na portáli Rotten Tomatoes mu aktuálne svieti 22%, v našej recenzii si so všetkými neduhmi odniesol skóre 5,5/10.

rebel moon bae doona
Zdroj: themoviedb.org

Výraznejšie čísla mali aj prepadáky, ktoré pochovali pokračovania

11 miliónov pozretí za prvý týždeň nového roka sa nemusí zdať ako katastrofálny výsledok. Treba sa však pozrieť na porovnania s inými filmami. 1. januára pribudol na službu v USA film Equalizer 3 a už za takto krátky čas hlási o 4 milióny viac pozretí ako Snyderove sci-fi.

Apokalyptický triler Leave the World Behind sa nachádza na Netflixe o dva týždne dlhšie a dokonca aj po piatich týždňov dokáže mať cez 8 miliónov pozretí. Sledovanosť Rebel Moon je po troch týždňoch nižšia ako pri snímkach The Gray Man alebo Heart of Stone, ktoré sú považované za divácke prepadáky. Predovšetkým vzhľadom na ich veľké ambície.

rebel moon sofia boutella
Zdroj: themoviedb.org

Slabé čísla Rebel Moon musia byť pre Netflix sklamaním, len priamy rozpočet filmu predstavoval 150 miliónov, ďalšie desiatky miliónov išli do mohutnej reklamnej kampane. Je teda jasné, že v prípade Rebel Moon sa žiadna konkurencia Star Wars nekoná a Snyderovi už zostáva len dúfať, že záujem doženie druhou častou filmu s podtitulom Scargiver. Ten príde na Netflix 19. apríla.

Čo hovoríte vy na to aká je sledovanosť Rebel Moon? Môže ju podľa vás Snyder dohnať druhou časťou alebo si to u Netflixu pokašlal? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; flixpatrol.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -