Tvorcovia Rebel Moon vracajú úder. Toto je ich reakcia na zničujúcu kritiku

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Tvorcovia Rebel Moon sa bránia, s kritikmi nesúhlasia

Netflix tesne pred Vianocami do ponuky uviedol očakávané veľkorozpočtové sci-fi Zacka Snydera s názvom Rebel Moon: Part One – A Child of Fire. Streamovací gigant Snyderovej novinke vyhradil najlukratívnejší čas roka. V minulosti počas Vianoc v rámci služby bodovali satirická komédia Don’t Look Up či hviezdne obsadená detektívka Na nože: Glass Onion, teraz k nim mala pribudnúť aj ambiózna sci-fi novinka.

rebel moon djimon hounsou
Zdroj: themoviedb.org

Uvedenie Rebel Moon však Netflixu pravdepodobne nevyšlo úplne podľa predstáv. Krátko pred premiérou totiž zahraniční recenzenti film doslova rozdupali a mnohí mu v hodnoteniach udelili najnižšie možné čísla. Medzi divákmi je Snyderov veľkofilm prijatý o niečo priaznivejšie, ani tu však nemožno hovoriť o ničom viac ako priemere, aj to len s prižmúrenými očami. Na kritiku voči filmu teraz pre Variety reaguje scenárista Kurt Johnstad. Ten síce rešpektuje názory kritikov, sám je ale presvedčený, že natočili dobrý film:

„Nečítam recenzie, nikdy som ich nečítal. Je to jednoducho práca kritikov. Žijeme v demokracii a hlasovať môže každý. Ak si ľudia film pozrú, bude im sprostredkovaný určitý zážitok, ktorý si buď si ho užijú, alebo nie. Je to ako s príchuťami zmrzliny. Túto prácu robím už 20 rokov a recenzie sa nikdy nevyrovnali celkovému zážitku.

Film buď bude fungovať, alebo nie. Ľudia ho buď budú milovať a budú s ním spojení, a myslím si, že náš film má emocionálny impulz, jadro a postavy, ktoré sú zraniteľné. Je tu tiež dejová nadväznosť, akcia a vizuál – je to film s veľkolepým vizuálom. Ale myslím si, že jeho jadrom sú najmä emócie. Práve tie sú jeho hnacím motorom a hlavnou devízou, vďaka ktorému podľa mňa skvele funguje. Určite ho preto odporúčam aj ďalším.“

zack snyder rebel moon
Zdroj: themoviedb.org

Režisérska verzia prinesie celkom iný zážitok

K nepriaznivým hodnoteniam kritikov sa nepriamo vyjadril aj Zack Snyder. Režisér hovorí, že pripravovaná špeciálna edícia filmu, ktorá prinesie rozšírenú minutáž a výrazne násilnejší i temnejší tón rozprávania, bude prezentáciou jeho skutočnej vízie. Rovnako tiež pripomína, že Rebel Moon je rozdelený na dve časti a na hodnotenie jeho diela ako celku je možno ešte priskoro.

Druhý film Rebel Moon: Part Two – The Scargiver na Netflixe štartuje 19. apríla 2024. Nasledovať bude rozšírená verzia s R-kovou prístupnosťou, ktorá však zatiaľ nemá stanovený žiadny dátum premiéry.

Čo vravíte na Rebel Moon vy? Videli ste už nové veľkolepé sci-fi, ktoré má konkurovať aj samotnému Star Wars? Súhlasíte s kritikmi, alebo ho nevnímate tak negatívne? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Je mi úprimne ľúto režiséra ale tak asi potom točil iný film ešte popri tomto lebo mi nesedí to čo hovorí. Buď je onen režisér emocionálne prázdny alebo je mimo. Nekorešponduje to s tým čo hovorí keď videl klasiku a porovná si to pochopi snáď v čom je veľký rozdiel

  2. ten film nema nic z toho, co pisu, ziadne emocie, ziadny vizual – ako moze reziser, co spravil Justice League, nasledne spravit „toto“. Vizual je tak o 3 levely nizsie. Bojove sceny su ako z bckoveho podvyziveneho serialu. Dufam, ze mu za toto netflix nevyplazil viac ako Na zapade nic nove – lebo to bol faktze dobry film, a toto je o nieco lepsie ako odpad.

    lol, pozeram, ze All Quiet on the Western Front 20M USD, Rebel moon 166M USD :) krasa.. gratulujem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -