Cameron chce ísť do extrému. Avatar môže pokračovať výrazne ďalej, ako si všetci myslia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vzniknú filmy Avatar 6 a 7?

James Cameron priniesol svoj sci-fi film z planéty Pandora ešte v roku 2009. Išlo o jedinečný a veľkolepý pohľad, pri ktorom sme však museli dlhých 13 rokov čakať na pokračovanie. Vieme, že nasledujúce časti majú prísť v bližšom slede. Doteraz sme očakávali päť filmov, režisér sa však v magazíne People rozhovoril o tom, že môže prísť aj Avatar 6 a dokonca aj siedmy film.

Koniec roka 2022 (a ešte prvé kvartál 2023) patril snímke Avatar: Cesta vody. Išlo o veľkolepé divadlo, ktoré chceli ľudia vidieť na veľkom plátne aj opakovane. Dokonca išlo o prvý film po covidovej ére, ktorý dokázal zarobiť viac ako 2 miliardy dolárov.

Oceánsky klan Metkayina, Avatar: Cesta vody
Oceánsky klan Metkayina, Zdroj: tmdb.org

Čakajú nás ešte tri film. Alebo päť?

Trojka už je na ceste a mala by doraziť v decembri budúceho roka. Z príbehu zatiaľ poznáme zopár detailov – vieme napríklad, že sa pozrieme na nový kmeň Na’vi zvaný Ash People. V dvojke sme spoznali vodný národ Metkayina, teraz uvidíme ich protipól, agresívnu a vulkanickú rasu. Viac sa však zrejme odhalí spolu s názvom, podobne ako to bolo pri Ceste vody.

Zároveň s treťou časťou sa pripravovali už aj scény zo štvrtej, ktorá by nás mala v príbehu zaniesť o dlhé roky ďalej. Prísť by mala v roku 2029. Piaty film je naplánovaný na rok 2031 a mal byť posledným z celej Cameronovej značky.

Režisér James Cameron počas nakrúcania filmu Avatar: Cesta vody
Režisér James Cameron počas nakrúcania filmu Avatar: Cesta vody, Zdroj: tmdb.org

Nápady na pokračovania už existujú

Cameron však teraz spresňuje, že piatou časťou sa franšíza končiť nemusí.

„Piaty film má kompletne hotový scenár a mám nápady na šiesty film a sedmičku. V tom bode by som však už pravdepodobne predal štafetu. Smrteľnosť ma už doháňa. Ale užívam si, čo robíme. Milujem to.“

Predá Cameron ďalej štafetu?

Svet Pandory je koniec koncov mimoriadne rozsiahly a po dvoch filmoch vidieť, že diváci sú na Cameronove príbehy mimoriadne zvedaví. Keď sa na neho pozrieme ešte trikrát, stále nemusíme dostať ani zlomok toho, čo bohaté univerzum ponúka. Tak by mohol vzniknúť aj Avatar 6 alebo dokonca 7. Ak by sa tak stalo, zostáva otázkou, či sa Cameron ujme aj réžie alebo režisérsku štafetu odovzdá ďalej.

Chceli by ste, aby po piatich filmoch prišli ešte ďalšie zo série Avatar? Uvítali by ste aj časti šesť a sedem? Kam si myslíte, že nás zavedie trojka? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; people.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -