Nekompromisný terén a extrémne teploty. Trojica Clarkson, Hammond a May čelí svojej najťažšej výzve

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Predstavuje sa The Grand Tour: Sand Job

Trojicu Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond snáď netreba bližšie predstavovať. Doslova už desaťročia prinášajú automobilové programy, ktoré si získali kultový status. Po legendárnom Top Gear od BCC sa presunuli s novou motoristickou šou do Amazon Studios. Práve pod ňou prinášajú aj nový špeciál The Grand Tour: Sand Job, kde sa, ako názov napovedá, vyberú na horúcu Saharu. Plánujú prejsť známu trasu Paríž-Dakar z Dakarského rely. Samozrejme však vlastným spôsobom.

Dostanú sa na severozápad Afriky, do Mauritánie a Senegalu. Budú čeliť zdanlivo nekonečnej púšti, horúčavám, nehostinnému prostrediu, ale aj preplneným mestám. Cestu im skríži aj najdlhší vlak na svete, železnú rudu prevážajúce 1,2 míle dlhé monštrum.

Paríž-Dakar na športiakoch z druhej ruky

Začínať budú v oblasti známej ako Office Red Zone, ktorá je ešte stále plná mín. Tu sa majú stretnúť so svojimi autami – športiakmi z druhej ruky, ktoré budú vyžadovať ich vlastné úpravy. Jeremy bude šoférovať Jaguar F Type V6, Richard si sadne za volant britského Aston Martin Volante V12 a James zakúsi talianske Maserati.

Vozidlá nie sú stavané na prichádzajúce púštne búrky, dokonca niektoré z nich ani na samotný piesok. Otázne teda bude, kto sa nakoniec dostane na dakarskú pláž, zvlášť, keď si musia dobudovať vlastné podporné zariadenia. Okrem iného musia vytvoriť aj nádrž na palivo, pretože budú prechádzať jednou z najmenej zaľudnených oblastí Afriky – Západnou Saharou.

Grand Tour Sand Job Sahara
Zdroj: news.yahoo.com

Test limitov pre autá aj samotnú trojicu

Aký by to bol špeciál Grand Tour ak by neprišlo aj na prekračovanie rieky. Samozrejme takej, ktorá nemá žiaden most. A ak si už myslia, že je to za nami, stále prichádzajú zradné rokliny, do ktorých treba zostúpiť

Drsné podmienky nezľahčuje protagonistom ani ich vek. Hranice si teda otestujú nielen autá, ale aj oni sami. Napriek tomu nás čaká zatiaľ najviac akciou nabitý špeciál, ktorý si budeme môcť pozrieť na službe Amazon Prime Video. Tam dorazí už 16. februára.

Ako sa vám páčila ukážka na The Grand Tour: Sand Job? Ste zvedaví na cestu tejto trojice africkou púšťou? Kto si myslíte, že bude prvý v cieli v Dakare? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Amazon Studios 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -