Čakáme naň už 16 rokov. Ja, legenda bude pokračovať, Will Smith odhalil nové detaily

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pokračovanie Ja, legenda je na ceste, máme nové detaily

Obľúbený film Ja, legenda vyšiel ešte v roku 2007. Išlo o obrovský kritický úspech a diváci sa k nemu radi vracajú aj týchto dlhých rokoch. Za obľubu u fanúšikov hovoria aj tržby, zarobil si vyše 585 miliónov amerických dolárov. Patrí medzi „legendy“ post-apokalyptického žánru, pričom netrpezlivo čakáme na pokračovanie po uťatom konci príbehu jednotky. Vieme, že sa vráti aj Will Smith, ktorý na konci filmu zomrel – ako je to možné a kedy si pozrieme pokračovanie Ja, legenda? Bližšie detaily herec poskytol v rozhovore, informuje Deadline.

Príbeh poníma o živote jediného človeka v New Yorku, ktorý prežíva po obrovskom úniku vírusu, Robertovi Nevillovi (Smith). Pôvodne liek, ktorý mal vyliečiť rakovinu, totiž zmenil ľudí na upírom podobných mutantov pripomínajúcich zombies. Lenže tieto beštie nie sú pomalé a hlúpe, ale fyzicky zdatné a inteligentné, čím sa stávajú nesmierne nebezpečnými a desivými.

Po dlhom hľadaní sa Nevillovi podarilo nájsť ďalších preživších. Koniec filmu naznačoval, že by mohlo vzniknúť pokračovanie, ale určite nie s rovnakou hlavnou postavou, ktorú stvárnil herec Will Wmith. Neville sa totiž na konci obetoval, aby pomohol ostatným utiecť. Takže jeho účasť nedáva v druhej časti zmysel, iba keď tak formou flashbackov.

ja legenda
Zdroj: TMDB

Alternatívny koniec oživí Smithovu postavu

Lenže k filmu existuje aj alternatívny koniec, ktorý tvorcovia skutočne natočili. Dozvedeli sme sa, že dôvodom, prečo mutanti neustále napádajú Nevillove útočisko je, že jedného z nich zajal. Využíval ho ako testovací subjekt, aby mohol pomocou neho nájsť liek na mutáciu. Po jeho úspechu svoj subjekt pustí späť medzi „stádo“, zoberie liek, ostatných preživších Annu a Ethana a mieria spolu do inej krajiny.

Toto je perfektná scéna, na ktorú vie Ja, legenda 2 nadviazať. Will Smith sa teda naozaj vráti v pokračovaní, pričom po jeho boku sa ukáže aj herec Michael B. Jordan. Skvelou správou je, že sa vracia aj scenárista Akiva Goldsman, ktorý už dokončil scenár.

Zajtra mám hovor s Michaelom B. Jordanom. Sme si naozaj blízki,“ hovorí Smith o spolupráci s taktiež uznávaným hercom. „Pravdepodobne odhaľujem príliš veľa informácií… práve dorazil scenár.“

O čom bude Ja, legenda 2?

Scenárista dávnejšie poskytol rozhovor portálu Deadline. V ňom prezradil, že sa budú viac držať knižnej predlohy a využijú tak rozdielny koniec. Toto je jeho celé prehlásenie:

„Som posadnutý seriálom The Last of Us, kde vidíme svet nielen po apokalypse, ale aj s 20-30 ročným odstupom. Vidíte, ako si príroda späť berie svet, je na tom niečo krásne, ale otázka je, čo sa stane, ak človek už nie je jeho primárnym obyvateľom. Chystáme špeciálne vizuály v New Yorku. Nevieme, či sa vyšplhajú na Empire State Bulding, ale možnosti sú nekonečné.

Pre film Ja, legenda 2 sa vrátime k pôvodnej Mathesonovej knihe a alternatívnemu koncu namiesto toho, ktorý malo vydanie pre široké publikum. Matheson tiež hovorí o tom, že čas človeka ako dominantného druhu na tejto planéte skončil. To je zaujímavá vec, ktorú určite preskúmame. Pôvodnému textu zachováme väčšiu vernosť.“

Možnosti sú nekonečné, nehľadajú však veľkú franšízu

Zároveň dodal, že vernosť chcú vrátiť aj monštrám a chcú, aby sa menej podobali na upírov. Chce tiež, aby bolo sústredenie na apokalypsu z viac hĺbavého pohľadu. Sústrediť sa tak má skôr na postavy a ešte viac ich precítenie, ktoré povedal, že má byť až divadelné. Nehľadajú tak žiadne veľké rozvíjanie vo franšízu a viac pozornosti je na film ako samostatný prvok.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -