Definitívna odpoveď šéfa Marvelu. Vráti sa Iron Man do MCU?

Nenechajte si ujsť

Vráti sa do MCU Iron Man?

Zdá sa, že o budúcnosti Iron Mana v MCU je definitívne rozhodnuté. Nedávno v médiách kolovali správy o tom, že trápiaci sa Marvel sa snaží vrátiť späť starú gardu superhrdinov, medzi ktorými okrem Black Widow či Captain America figuroval aj Iron Man. Správa medzi fanúšikmi vyvolala rozporuplné reakcie, Iron Man sa totiž v Avengers: Endgame obetoval za záchranu svojho tímu a zničenie Thanosa. Pre mnohých išlo o jeden z najsilnejších momentov MCU filmov, ktorý by prípadný návrat Iron Mana v ďalšom filme znehodnotil.

Lodivod Marvelu Kevin Feige sa v čerstvom rozhovore pre Vanity Fair zaspomínal práve na nezabudnuteľný koniec Iron Mana v Avengers: Endgame a povedal, či sa komiksová filmová továreň skutočne chystá Iron Mana vrátiť. „Zachováme tento moment a určite ho nebudeme žiadno meniť. Všetci sme na ňom tvrdo pracovali a nikdy by sme sa neuchýlili k tomu, aby sme ho teraz mávnutím čarovného prútika akokoľvek menili,“ povedal Feige.

ako sa stať iron manom tony stark
TMDB

Feige v rozhovore ďalej prezradil, že spoločne s režisérom prvého Iron Mana-  Jonom Favreauom, mali dávno pred prvou klapkou jasno, kto by mal superhrdinu stvárniť. Do role si vysnívali Roberta Downeyho Jr., ktorý však v tom čase mal problémy s drogami i zákonom a celkovo povesť problémového herca. Napokon musel Feige pred exekutívou Disney za Downeyho tvrdo bojovať, čo sa ukázalo ako správna voľba. Downey Jr. sa do role hodil fantasticky a stal sa jedným z hlavných pilierov neskoršieho úspechu MCU.

Za rolu bol vždy vďačný

Svoj rastúci vplyv a dôležitosť v komiksovom univerze herec podľa Kevina Feiga nezneužíval. Práve naopak. Pred natáčaním prvých Avengerov napríklad jeho hereckým kolegom vyjednal vyššie platy. „Zvykli sme žartovať, že Robert sa stal šéfom oddelenia hercov, pretože všetci k nemu vzhliadali. On ich na oplátku všetkých zobral pod svoje krídla a stal sa ich vedúcou osobnosťou,“ spomína Feige.

TMDB

Robert Downey Jr. sa napokon objavil v celkovo 9 filmoch MCU. Za skúsenosť bol herec Marvelu vždy vďačný, následne sa však obával, či sa ňom rola Iron Mana až príliš nepodpísala. Herec preto pred neskorším účinkovaním v Oppenheimerovi neskrýval nervozitu, tá sa však podľa pozitívnych ohlasov divákov i kritikov na jeho rolu ukázala ako zbytočná.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -