Na Instagram a Facebook zabudnite. Nová sociálna sieť ovládne Slovensko, poznáme jej názov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová sociálna sieť ponesie názov TikTok Notes

Aktualizované 9. apríla 2024: Ako sme informovali ešte v priebehu marca, na internet unikli útržky kódov, ktoré zobrazujú nadchádzajúcu sociálnu sieť TikToku. Odnož populárnej platformy na zdieľanie krátkych, vertikálnych videí sa má zamerať na zdieľanie fotografií a statických postov – podobne ako Instagram v jeho začiatkoch.

Meta, majiteľ Instagramu, by sa mal pripraviť na poriadku konkurenciu. Istej skupine používateľov na Instagrame prekáža pretláčaný video obsah, a preto radi prejdú na aplikáciu zameranú iba na fotky.

Podľa informácií Tech Crunch nová sociálna sieť ponesie názov TikTok Notes. Dokazujú to vyskakovacie okná priamo v TikToku, ktoré používateľov odkazujú, aby zdieľali fotografie na novej sieti.

Presný dátum vydania nepoznáme, v texte sa však píše, že TikTok Notes „príde čoskoro.“

Pôvodný článok

TikTok aktuálne patrí medzi najobľúbenejšie sociálne siete vôbec. Vo formáte vertikálnych videí mu nedávno začal konkurovať Instagram so svojím formátom Reels, no čínska spoločnosť si stále drží prvenstvo v tomto odvetví. Súboj s Instagramom však jednoznačne prehráva ako sociálna sieť na zdieľanie fotografií – to by sa však čoskoro mohlo zmeniť. TikTok totiž chystá úplne novú aplikáciu, informuje TheSpAndroid.

Ikonická sociálna sieť čínskej spoločnosti ByteDance spopularizovala formát krátkych videí. V roku 2016 nastúpila na trh raketovým tempom a onedlho sa stala najsťahovanejšou aplikáciou vo viacerých kategóriách. Spustila fenomén, vďaka ktorému sa TikTok dnes radí medzi velikánov ako Meta (Facebook, Instagram) či Snapchat. Gigantovi to však nestačí a chce viac.

 

Uverejnil/-a @mattnavarra
Zobraziť v Threads

 

Bude pripomínať „zlatú éru“ Instagramu

Ako na sociálnej sieti Threads upozornil Matt Navarra, šikovní používatelia si v aplikácii TikTok všimli odkazy na novú aplikáciu. V kóde sa objavujú referencie na „TikTok Photos“. Z kontextu vystrihnuté kódy jasne nasvedčujú, že pôjde o aplikáciu veľmi podobnú Instagramu – používateľ bude mať pred sebou nekonečnú stenu fotografií.

V kóde sa objavujú aj útržky textu v spojitosti s TikTok Photos, ktoré používateľov odkazujú na novú appku: „Zdieľajte tento príspevok na TikTok Photos“ alebo „Zdieľajte fotografie na TikTok photos.“

Zdá sa, že TikTok bude novú aplikáciu podsúvať existujúcim používateľom pomedzi obsah, podobne ako to aktuálne robí Instagram s novou sociálnou sieťou Threads od skupiny Meta. Podľa všetkého bude taktiež možné zdieľať obsah na TikTok Photos aj priamo z hlavnej aplikácie TikTok. Firma tým chce zjavne zaistiť čo najrýchlejší nárast používateľov.

TikTok
Zdroj: unsplash.com / franckinjapan

Jednoznačné rozdelenie videí a fotografií

Predstavenie novej TikTok Photos aplikácie by malo prebehnúť už čoskoro a pre Instagram môže znamenať skutočnú hrozbu. Zatiaľ čo sociálna sieť od Meta aktuálne balansuje medzi video obsahom a tradičnými foto príspevkami, ByteDance by mohol používateľov presvedčiť jednoznačnejším oddelením týchto dvoch médií. Ak radi zdieľate a prezeráte si fotografie, zamierite na TikTok Photos a nebudú vás pritom obťažovať žiadne videá. No a ak chcete pozerať len videá, otvoríte si obyčajný TikTok.

Toto odlíšenie môže byť užitočné aj v kontexte dávnejších sťažností používateľov Instagramu, ktorým sa nepáči smer, akým sa sociálna sieť vydala. Viacerým ľuďom chýba pominulé zameranie na zdieľanie fotografií. Instagram začal viac pretláčať videá na úkor fotiek, čím prinútil tvorcov zmeniť svoj štýl. Zároveň tým jednoznačne zmenil používateľský zážitok – pre niektorých k lepšiemu, no pre iných k horšiemu.

Myslíte si, že TikTok Photos má potenciál uspieť kvôli jednoznačnému zameraniu za zdieľanie fotografií? Alebo sa vám páči, že Instagram mieša videá aj fotografie v jednej aplikácii? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -