Trailer na The Sympathizer – Robert Downey Jr. je muž mnohých tvári v špionážnom seriáli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Sympathizer

Warner Bros. Discovery prináša prvý trailer na seriál The Sympathizer. Vydávajú ho v rámci svojej stratétie, v ktorej prinášajú po premene služby HBO Max na Max množstvo nového obsahu. Ide o špionážny triler, ktorý je založený na knihe Viet Thanha Nguyena, ktorý za ňu v roku 2015 získal Pulitzerovu cenu.

Oficiálny popis seriálu hovorí „The Sympathizer je špionážnym trilerom a medzikulturálnou satirou o bojoch polofrancúzskeho, polovietnamského komunistického špióna počas posledných dní vojny vo Vietname a jeho nasledujúci exil v Spojených štátoch“. Predmetného špióna si zahrá Hoa Xuande. Počas celej ukážky dostávame nejasné odkazy a nevieme, či je skutočne príslušníkom Vietcongu alebo pracuje pre USA.

Robert Downey Jr. s viacerými podobami

Ďalšími hereckými posilami budú Fred Nguyen Khan, Toan Le, Vy Le, Alan Trong, Vy Le, Ky Duyen či Sandra Oh. Dôležitou súčasťou bude Robert Downey Jr., ktorý si tu zahrá hneď niekoľko úloh. Vieme zatiaľ o troch, pričom všetky z nich budú antagonistami – kongresman z Kalifornie, agent CIA a filmový režisér.

Downey Jr. sa zároveň so svojou manželkou Susan a ich spoločnosťou Team Downey stali producentmi. Ako konzultant figuruje aj samotný autor knihy. Dočkáme sa siedmych epizód, pričom scenáre k nim tvorili Mark Richard, Naomi Iizuka, Maegan Houang, Anchuli Felicia King alebo Tea Ho. Hlavným autorom je však Don McKellar, ktorý je zároveň druhou vedúcou osobnosťou projektu.

the sympathizer
Zdroj: twitter.com

Veľké napätie na sklonku vojny vo Vietname

Tou prvou je režisér Park Chan-wook, pre ktorého ide o prvú televíznu prácu. Predtým vytvoril známe a uznávané filmy ako Oldboy alebo Lady pomsta. Okrem dohliadaním nad sériou má všetky tvorcovské úlohy pri prvých troch epizódach. Tú štvrtú prinesie Fernando Meirelles (Mesto bohov) a zvyšné tri Marc Munden (Kainove znamenie).

Produkčne sa bude podielať aj spoločnosť A24. Nakrúcanie prebiehalo od roku 2022 v Los Angeles a v Thajsku, vojnové bojiská (aj oboch Kóreí) však majú vyzerať autenticky ako z roku 1975. Seriál by sa mal objaviť na streamovacej službe niekedy počas budúceho roka.

Udržal trailer na seriál The Sympathizer v napätí aj vás? Viete určite, na ktorú stranu hrá špión v podaní Xuandeho? Ako sa vám pozdáva Downey Jr. vo viacerých úlohách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -