Herná udalosť roka: Oficiálne potvrdili GTA 6 a kedy vyjde trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Oznámenie GTA 6 už tento týždeň?

Aktualizácia 08.11.2023. Všetko je oficiálne. Po masívnom úniku z dnešného dňa Rockstar práve potvrdil vydanie traileru. Informácia bola zverejnená na platforme X. 

“S veľkou radosťou vám oznamujeme, že začiatkom decembra zverejníme prvý trailer k ďalšej hre Grand Theft Auto. Tešíme sa na ďalšie roky zdieľania týchto zážitkov s vami všetkými”, oznamuje Sam Houser. 

Pôvodný článok

Posledné týždne sme boli opakovane svedkami nekonečných únikov sľubujúcich oznámenie GTA 6. Informácie však väčšinou pochádzali od používateľov sociálnych sietí a leakerov, ktorí síce tvrdili, že majú zdroje od insiderov, nemuseli však byť úplne pravdivé. Teraz však podobnú informáciu prináša Bloomberg, pri ktorom by sme mali zbystriť pozornosť.

Chýry o tom, že bude oznámené, kedy sa hra dostane von sa šíria už od druhej polovice minulého mesiaca, kedy Rockstar Games zverejnili príspevok ako aktualizáciu na ich titul Red Dead Online. Hráči v ňom hľadali skryté správy, či v ňom nie je naznačovaný príchod šiestej hlavnej Grand Theft Auto hry. Podobne to bolo aj s ďalšími zverejnenými obrázkami od spoločnosti.

Október sklamal, nádeje na december?

Veľká informácia, ktorú podnietila výmena loga na stránke Rockstaru a insider s nickom MarxxChris (ktorý hovoril, že riskuje svoje miesto v spoločnosti), tvrdila, že hra mala byť oznámená 26. októbra. Údajne však k nej neprišlo kvôli technickým problémom, ktoré ešte musia dolaďovať.

Známa mediálna spoločnosť Bloomerg (ktorej informácie prebral portál IGN) teraz prišla s informáciou, ktorú majú mať priamo od Rockstaru. Podľa nej má k odhaleniu dátumu vydania a oficiálnym správam prísť už tento týždeň. Traileru by sme sa mali dočkať v decembri. Najlogickejšia voľba by padala na udalosť The Game Awards, ktorá sa uskutoční 7. decembra.

BREAKING: Rockstar plans to announce Grand Theft Auto VI as early as this week and will release a trailer in December, sources tell Bloomberg News. The most anticipated video game on the planet will soon be revealed
byu/Turbostrider27 inPS5

Potvrdia sa uniknuté informácie?

Už o pár dní by sme  tak konečne po prvý raz oficiálne nahliadnuť do sveta Grand Theft Auto VI. Hráči sú na hru mimoriadne naladení už od uniknutých záberov z minulého roka a čoraz viac pribúdajúcich odhalených informácií. Podľa nich vieme, že sa vrátime do Vice City, tento raz v súčasnosti, avšak čaká nás rozsiahla mapa. To dokonca až 2,5 násobne väčšia ako pri GTA 5.

Oznámenie GTA 6 počas nachádzajúceho týždňa by mohlo potvrdiť aj dve hrateľné hlavné postavy. Teraz majú byť mužská a ženská – Jason a Lucia. Uvidíme, aké ďalšie informácie sa dostanú k fanúšikom série počas správy, dychtivo však čakáme aj na vydanie ukážky, ktorá by potvrdila sľubované fantastické grafické vylepšenia.

Myslíte si, že Rockstar tento raz naozaj potvrdí vydanie GTA 6? Mohli by sme sa podľa vás dočkať traileru už budúci mesiac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: bloomberg.com; ign.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -