Mads Mikkelsen sa pridá k dobrodružstvu v piatom pokračovaní Indiana Jones. Čaká ho rola záporáka?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Finálna výprava Harrisona Forda v jeho legendárnej úlohe Indyho sa nezadržateľne blíži. Podľa dostupných informácií by sa mal nový Indiana Jones začať natáčať už toto leto, pričom sa postupne dozvedáme aj mená hereckého obsadenia, medzi ktoré najnovšie patrí aj talentovaný Mads Mikkelsen a jeho mysteriózna postava.

S kým sa Indiana zapletie tentokrát?

Indiana Jones dnes radíme medzi filmové klasiky. Príbeh sa prvýkrát premietol na plátne v roku 1981 a o štyridsať rokov neskôr sa dočkáme už jeho piateho pokračovania. Úlohy dobrodruha sa samozrejme ujme Harrison Ford, avšak piaty Indiana Jones bude pre neho posledným projektom z tejto franšízy.

indiana jones 5 harrison ford
Zdroj: youtube.com

Doposiaľ nám boli potvrdené dve herecké mená, a to už spomínaný Harrison FordPhoebe Waller-Bridge, ktorá sa preslávila najmä seriálom Fleabag a vo filme stvárni vedúcu ženskú postavu. Ako bezmenná a neznáma postava je najnovšie oficiálne potvrdený Mads Mikkelsen.

Herec, ktorý sa vám vryje do pamäti

Špekulácie naznačujú, že by sa Mikkelsen mohol predstaviť ako hlavný záporák príbehu, keďže mu jeho doterajšie herecké výkony vyšliapali práve cestičku darebáctva. Jeho posledná snímka Chľast bola nominovaná na Oscary v kategórii Najlepší cudzojazyčný film a je nad mieru jasné, že je meno Mads Mikkelsen v Hollywoode čoraz obľúbenejšie.

Mads Mikkelsen Indiana Jones postava
Zdroj: joblo.com

Dánsky herec sa do širšieho povedomia divákov zapísal ako Hannibal v rovnomennom seriáli, čím si vyslúžil pozitívne ohlasy od kritikov. V roku 2016 vstúpil do sveta Marvel ako Kaecilius vo filme Doctor Strange. No a keďže Mikkelsen zbiera franšízy ako Pokémonov, tak nás v tom istom roku prekvapil aj vo vedľajšej Star Wars snímke Rogue One a naposledy dokázal vymeniť Johnnyho Deppa v úlohe temného čarodejníka Grindelwalda v sérii Fantastické zvery.

Pokračovanie Indyho a jeho archeologických expedícií tak začína naberať na obrátkach. Réžiu má na starosti James Mangold, ktorý prevzal štafetu po Stevenovi Spielbergovi. Ten sa podieľa na snímke ako výkonný producent a film bude znova sprevádzať hudba zložená neprekonateľným Johnom Williamsom. Predbežný dátum vydania je 29. júla 2022.

Stvárni Mads Mikkelsen v snímke Indiana Jones záporáka, či sa nám jeho postava predstaví v lepšom svetle? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -