AKTUÁLNE: Na Slovensku sa už onedlho otvoria kiná, kedy sa ich dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Kedy sa otvoria kiná? Už viac nemusíme čakať

Pýtate sa, kedy sa otvoria kiná? Premiér Igor Matovič nás na dnešnej tlačovej konferencii z 18. mája informoval o ďalšom postupe pri uvoľňovaní slovenskej ekonomiky. Vďaka zodpovednosti a vynikajúcim výsledkom sa dostávame už do 4. fázy uvoľňovania. Čo to pre nás, filmových fanúšikov okrem iných vecí znamená? Obchodné centrá konečne otvoria kiná!

Okrem kín budú občanom konečne sprístupnené (samozrejme s obmedzeniami) aj iné kultúrne podujatia. Nosenie rúška v exteriéroch pri odstupe nad 5 metrov budú dobrovoľné, ale odporúčané. 4. fáza uvoľňovania začína už túto stredu, 20. mája 2020.

Igor Matovič
Zdroj: ceskatelevize.cz

Uvoľnenie zahŕňa okrem kín divadlá a hromadné podujatia, kúpaliská, vnútorné športoviská a športové podujatia, ubytovanie so všetkými službami, obchodné centrá. Školy a škôlky sa s obmedzeniami otvoria od 1. júna. Sprístupnené budú aj detské kluby pre deti do 10 rokov. Počty ľudí na jednotlivých kultúrnych podujatiach budú kvôli zvýšenému riziku obmedzené.

Igor Matovič sa k tomu vyjadril nasledovne:

„Môžeme prejsť do ďalšej fázy uvoľňovania, medzičasom klesol počet nakazených ľudí, ktorí chodia po Slovensku. K turistickým atrakciám pribúdajú aj vnútorné priestory, okrem častí v ZOO a botanických záhradách. Od stredy sa otvárajú kiná, divadlá a iné podujatia s maximálnym počtom ľudí sto.“

Kiná to budú mať ťažké

Cinema Theather
Zdroj: pakistankakhudahafiz.com

Jedná sa určite o úžasne správy, na ktoré sme už dlho čakali. Avšak pre kiná a iné kultúrne podujatia to nebude vôbec jednoduché.

Koronavírus im udelil hlbokú ranu, z ktorej sa tak rýchlo nespamätajú. Ešte keď vezmeme do úvahy obmedzený počet ľudí na kinosálu – 100, a ich pochopiteľný strach z verejných miest, ktorý len tak rýchlo nezmizne, bude to pre kiná veľmi ťažké.

Program kín na mesiac máj ešte nie je jasný. Avšak ak by šlo všetko podľa ročného plánu, mala by sa v kinách objaviť životopisná dráma s Rosamund Pike – Radioactive a animovaný film Spongebob vo filme: Hubka na úteku. Avšak možno sa na strieborné plátna vrátia aj filmy, ktorým to svetová pandémia posledné mesiace neumožnila. Na bližšie informácie si budeme musieť počkať.

Odvážite sa tento týždeň navštíviť otvorené kina?

Zdroj: Igor Matovič (Tlačová beseda), dennikn.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -