Režisér Christopher Nolan a videohra? Ambiciózny filmár s týmto konceptom nemá problém

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Máme pre vás jedno slovo – TENET

Rok 2020 nebol jednoduchý, avšak priniesol i niekoľko veľkolepých snímok. Jedným z vrcholov bol špionážny thriller TENET, ktorý ponúkol konceptuálne zaujímavý a unikátny svet. Pracoval na ňom britský režisér Christopher Nolan, ktorý sa nedávno vyjadril, že by bol rád, keby niekedy vznikla videohra a on sám mohol byť pritom.

Ak sledujete dianie na hernej scéne, viete, že boli nedávno rozdané ocenenia na The Game Awards. Práve tam sa britský kult modernej kinematografie objavil a vyhlásil absolútneho víťaza, ktorým sa stala príbehová strieľačka s úchvatnou audiovizuálnou prezentáciou The Last of Us Part II.

Neskôr došlo i na sprievodný stream, ktorý sa pre zmenu venoval DVD vydaniu špionážneho TENETu. Ten bol vedený Geoffom Keighleyim, ktorý je súčasne organizátorom The Game Awards. Vzhľadom k tomu, že Geoff je relatívne aktívny v hernej komunite, muselo skôr či neskôr dôjsť na otázku, ktorá sa týkala hier.

Ako by vyzerala videohra, na ktorej by pracoval Christopher Nolan?

Sympatický Brit prehlásil, že rešpektuje herné médium a nepovažuje ho za podradné. Z jeho pohľadu trvá réžia filmu naozaj dlho, avšak hry sa vytvárajú celé roky. Taktiež dodal, že tvorba filmu je komplikovaná, avšak virtuálne tituly sú opätovne ešte komplikovanejšie.

Ďalej prehlásil, že ak by mal vytvoriť hru, ktorá by vychádzala z jedného sveta, ktorý naprieč svojou kariérou vytvoril, musela by byť špeciálna. Nemala by pôsobiť iba ako nejaké prepojenie s konkrétnou snímkou významného mága kinematografie, ale ako samostatný projekt alebo zážitok.

Christopher Nolan videohra
Zdroj: gamerant.com

Súčasne ešte doplnil, že svoju energiu investuje primárne do filmov a nie je si istý, či by zvládol niekoľkoročný herný vývoj. Tento svet ho však zaujíma a rád sa mu venuje.

Je teda možné, že sa niekedy dočkáme oficiálnej hry, ktorá hrdo ponesie meno Christophera Nolana? Pravdepodobne áno, ale muselo by ísť o niečo nadmieru ambiciózne a prelomové. Môžeme však ešte doplniť, že niektoré z jeho snímok nemajú až tak ďaleko od konceptu videohier a minimálne najnovší TENET by sa dal spracovať do formy zábavného a funkčného projektu.

Boli by ste zvedaví na hru Christophera Nolana alebo zastávate názor, že by mal zostať pri filmoch? Určite nám dajte prostredníctvom komentárovej sekcie vedieť. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -