Prišiel ďalší domino efekt. Presunuli aj Nie je čas zomrieť; Uncharted neuvidíme tento rok vôbec

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nemôžeme sa tváriť prekvapene, pretože sme túto situáciu očakávali. Premiéry filmov v kinách boli opäť odložené, niektoré z nich dokonca neuvidíme tento rok vôbec. Prišiel ďalší domino efekt, ktorý spustilo štúdio MGM s filmom Nie je čas zomrieť. Hneď na to sa pridalo Sony Pictures a čoskoro môžeme očakávať ďalšiu vlnu, ktorej sa pravdepodobne zúčastní Disney, Universal Pictures, Paramount Pictures a ďalšie.

Nie je čas zomrieť bol presunutý z 1. apríla 2021 na 7. október 2021.

Krotitelia duchov: Dedičstvo bol presunutý z 10. júna 2021 na 11. november 2021.

Uncharted bol presunutý z 15. júla 2021 na 10. február 2022.

Cinderella bol presunutý zo 4. februára 2021 na 15. júl 2021.

Králik Peter na úteku bol presunutý z 11. februára 2021 na 10. jún 2021.

Morbius bol presunutý zo 7. októbra 2021 na 20. január 2022.

Premiéry filmov v kinách opäť odložené

Presné dátumy vydania v slovenských kinách nám musia upresniť lokálni distribútori. Akýmsi vzorom je snímka Nie je čas zomrieť, ktorá bola minulý rok vôbec prvou presunutou kvôli celosvetovej pandémii. Po nej vždy nasledujú ostatné veľkofilmy, pričom aktuálne sú ohrozené všetky minimálne do júla. Ďalej môžeme očakávať odklad napríklad Black Widow, Rýchlo a zbesilo 9, Tiché miesto: Časť II, Venom: Let There Be Carnage alebo Top Gun: Maverick.

„Myslím si, že všetko podstatné medzi dneškom a Top Gun: Maverick začiatkom júla sa presunie. Je to neporiadok.“ tvrdí veterán zo štúdia

Väčšina štúdií sa počas minulého roka adaptovala na situáciu a niektoré zo svojich filmov vydali na streamovacích službách. Najnovšie rozhodnutie učinilo Sony Pictures, ktoré predalo svoj animovaný film Pripojení platforme Netflix. Tam ho uvidíme v priebehu tohto roka pod originálnym názvom The Mitchells vs. The Machines.

Spoľahnúť sa môžeme iba na štúdio Warner Bros., ktoré učinilo kontroverzné rozhodnutie vydať všetky svoje tohtoročné filmy na HBO Max. Na internete ich tak uvidíme v rovnaký deň ako prídu do kín. Rozhodnutie, ktoré musí byť pre distribútorov nočnou morou, prinesie divákom očakávané filmy aspoň domov. Aj napriek tomu si nevieme predstaviť, že veľkofilm ako Godzilla vs. Kong neuvidíme na plátnach kín.

Ďalšie odklady prichádzajú

Niektoré z vyššie spomenutých filmov boli presunuté už niekoľkokrát. Ak sa má táto situácia opakovať aj naďalej, tieto filmy sa stanú doslova starými. Asi vám nemusíme pripomínať, ako dopadli napríklad takí Noví mutanti. Situácia je zlá a môžeme počítať s tým, že veľkofilmy si v prvej polovici roka 2021 nepozrieme. O všetkých ďalších odkladoch vás budeme včas informovať.

AKTUALIZÁCIA: Odložený bol aj post-apokalyptický triler BIOS s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe. Štúdio Universal Pictures ho presunulo z 15. apríla 2021 na 12. august 2021.

AKTUALIZÁCIA 2: Ďalším pánom na holenie sa stal režisér Edgar Wright a jeho očakávaný psychologický horor Last Night in Soho. Štúdio Focus Features ho presunulo z 22. apríla 2021 na 21. október 2021.

Čo hovoríte na to, že Uncharted a Morbius neuvidíme tento rok vôbec? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -