Nový multiplayer titul Resident Evil Re:Verse spojí všetky ikonické postavy hernej série

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včerajšia prezentácia Resident Evil Showcase nám priniesla zaujímavé novinky zo sveta ikonickej japonskej franšízy. Jej súčasťou bolo predstavenie titulu Resident Evil Re:Verse, ktorý bude vydaný v sprievode Resident Evil Village. Presnejšie pôjde o jeho multiplayer súčasť, podobne ako minuloročný remake Resident Evil 3 prišiel s kooperatívnym Resident Evil: Resistance pre viacerých hráčov.

Re:Verse spojí všetkých ikonických hrdinov a zloduchov série do deathmatch zápasu, takže si zahráme za postavy ako Jill Valentine, Claire Redfield, Leon S. Kennedy, Nemesis, Chris Redfield, Ada Wong a ďalšie. Odhalená aréna je založená na policajnej stanici Raccoon City Police Department z hry Resident Evil 2 (2018). Na potvrdenie ďalších máp si budeme musieť počkať.

Resident Evil Re:Verse Teaser Trailer

Kontroly nad obľúbenými postavami sa zmocníme z pohľadu tretej osoby, avšak nebudú chýbať ani príšery ako Hunter Gamma alebo Molded kontrolované umelou inteligenciou. Čo sa vizuálnej stránky týka, Re:Verse neponúkne fotorealistickú grafiku z posledných hier. Namiesto toho sa dočkáme štylizovaného, cel-shaded vizuálu pripomínajúceho hry štúdia Telltale Games.

Na rozdiel od minuloročného multiplayer titulu Resistance bude novinka priamo zameraná na súboj štyroch až šiestich hráčov. Každý deathmatch zápas by mal trvať päť minút, pričom po smrti vaša postava zmutuje na zombie, aby ste sa mohli pomstiť vašim nepriateľom. Zároveň môžete po aréne zbierať kapsule, vďaka ktorým bude sila vašej postavy rásť.

Nový multiplayer titul je jedným zo spôsobov, akým sa Capcom chystá osláviť 25. výročie série Resident Evil, prezradil producent Tsuyoshi Kanda. Preto bude dostupný zadarmo pre všetkých hráčov, ktorí budú vlastniť Resident Evil Village. Uzatvorená beta odštartuje 28. januára na PlayStation 4 a Xbox One. Do beta testovania sa môžete prihlásiť na tomto odkaze.

Resident Evil Re:Verse bude dostupný na PlayStation 4, Xbox One a Steam zároveň s vydaním Resident Evil Village, takže 7. mája 2021. Hráči na PlayStation 5 a Xbox Series X/S si zahrajú prostredníctvom spätnej kompatibility. Na samostatné vydanie reč nepadla, takže sa ho pravdepodobne nedočkáme, podobne ako tomu bolo pri Resistance. Resident Evil Village si môžete vo viacerých edíciách predobjednať už dnes.

Myslíte si, že novinka prekoná aj milovaný Resident Evil Outbreak? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -