Poznáme dátum vydania nového filmu Resident Evil. Odohrávať sa bude počas udalostí prvých dvoch hier

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Časom filmovej série Resident Evil s Millou Jovovich v hlavnej úlohe už dávno odzvonilo. Ako sme vás už niekoľkokrát informovali, spoločnosť Constantine Film aktuálne vyvíja nový film, reboot celej série. Ten sa tentokrát odrazí od príbehu ikonickej hernej série, ktorú nám už 24 rokov prináša japonské štúdio Capcom.

Vo filme sa pozrieme do roku 1998, takže sa bude odohrávať počas udalostí prvých dvoch hier. Zameria sa na úplné začiatky vírusu T-Virus, ktorý spočiatku napadol mestečko Raccoon City, no jeho následky naberú celosvetové rozmery. Na svetlo sveta sa dostalo už niekoľko fotografií z nakrúcania, ktoré odhalili známe miesta ako policajnú stanicu, sirotinec alebo sídlo Spencer Mansion z prvej hry.

 

Dátum vydania filmu Resident Evil

Réžiu má na starosti Johannes Roberts (47 Metrov, Oni 2: Nočná korisť), ktorý zoskupil naozaj zaujímavé herecké obsadenie. Kaya Scodelario sa ukáže ako Claire Redfield, Robbie Amell ako Chris Redfield, Hannah John-Kamen ako Jill Valentine, Tom Hopper ako Albert Wesker, Avan Jogia ako Leon S. Kennedy, Neal McDonough ako William Birkin a Donal Logue ako šerif Irons. Obsadení boli aj Chad Rock a Lily Gao, no ich úlohy zatiaľ odhalené neboli.

 

Spoločnosť Constantine Film aktualizovala svoju webstránku, špecificky pre film Resident Evil. Tam odhalili oficiálny dátum vydania, ktorý padol na 9. september 2021. Film nevzniká v spolupráci so žiadnou streamovacou službou, takže musíme veriť vo vydanie v kinách. Každopádne, reboot filmovej série nie je jediným projektom, ktorý aktuálne vzniká podľa tejto hernej franšízy.

Resident Evil reboot
Zdroj: comingsoon.net

Pripravované seriály od Netflixu

Netflix totiž pracuje na ďalšej hranej adaptácii, no tentokrát seriálovej. Seriál sa zameria na rodinu Alberta Weskera, hlavného antagonistu celej série. Jedna z časových línií sa pozrie na sestry Jade a Billie Weskerové. Tie kvôli otcovi prichádzajúcu do nechválne známeho mestečka Raccoon City, no a čoskoro odhaľujú temné tajomstvá skrývajúce sa v lone ich nového domova.

Druhá časová línia posúva dianie vpred. Konkrétne o šestnásť rokov, kedy vypukla nákaza a vyhladila takmer celú populáciu. Zaujímavé je, že správy zo zahraničia upozorňujú na jednu vec – druhá časť príbehu sa bude sústrediť na prežívajúcu Jade, čo nepriamo naznačuje smrť sestry Billie v prvej polovici.

Ani týmto Netflix nekončí, pretože vyvíjajú aj animovaný seriál s názvom Resident Evil: Infinite Darkness. Ten uvidíme v roku 2021 a rozpovie príbeh Leona S. Kennedyho a Claire Redfield pri skúmaní veľkého, temného sídla.

Dátum vydania filmu Resident Evil tak konečne poznáme a spolu sa môžeme tešiť až na tri projekty z tohto sveta. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na hru Resident Evil Village, ktorá tiež príde budúci rok.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -