Na Ripleyovú zabudnite. Nový Votrelec odbáča od zvyšku legendárnej série

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Votrelec zatiaľ vyzerá veľmi dobre

Ešte v decembri 2020 sme sa prvý raz dozvedeli, že sci-fi svet, ktorého základy položil v roku 1979 Ridley Scott, sa rozrastie aj o nový seriál. Televízna novinka Votrelec teraz konečne naberá reálne kontúry a odhaľuje nové detaily, ktoré fanúšikov série nepochybne potešia. Po prvých tvárach z obsadenia sa dozvedáme aj o pribudnutí seriálovej legendy, informuje Deadline.

Scott zostáva pri projekte ako výkonný producent, vedúcou osobnosťou pri novinke je však Noah Hawley. Nejde o zlú voľbu, Hawley je totiž známy ako autor seriálov Fargo či Legion. Séria bude spadať pod televíznu stanicu FX a pôjde o úplne prvý kúsok zo série, ktorý sa bude odohrávať čisto na Zemi. Ripleyovú ani žiadne ďalšie navrátené postavy očakávať nemusíme, pretože bude prechádzať ich éru. Zasadený má byť do 70 rokov vzdialenej budúcnosti.

Tvorca má hodinu obsahu, čaká na návrat na pľac

Prvá klapka pre seriál padla 19. júla, štyri dni na to však prišiel štrajk hercov v Hollywoode. Scenár bol, našťastie, dokončený ešte počas mája, ešte predtým ako začali svoje protesty scenáristi. Niektorí herci však neboli súčasťou žiadneho zo zoskupení, ktoré sa štrajkov zúčastnili a tak mohlo byť nakrútených aspoň niekoľko scén.

Produkcia mohla pokračovať s Alexom Lawtherom, ktorý bude vojakom menom CJ, Samuelom Bleskinom (Boy Kavalier), Essie Davis ako madam Sylviou alebo Kitom Youngom s postavou s prezývkou Tootles. Režisér portálu Deadline prezradil, že má hotovú približne hodinu obsahu. K riadnej produkcii sa však budú môcť navrátiť až počas januára.

Sydney Chandler Votrelec
Zdroj uk.news.yahoo.com

Poznáme hlavnú hviezdu, pridáva sa seriálová legenda

Práve počas januára sa bude môcť vrátiť aj hlavná hviezda Sydney Chandler. Bude hrať postavu menom Wendy, ktorá je hybridom – metačlovekom. Má síce telo dospelej ženy, avšak myseľ a vedomie malého dievčaťa.

Teraz sa dozvedáme, že do seriálu sa pridáva aj obľúbený herec Timothy Olyphant. Poznať ho môžeme zo seriálu Strážca poriadku, ku ktorému sa tento rok vrátil. Spoluprácu s tvorcom seriálu si zopakuje, objavil sa totiž vo štvrtej sérii jeho antologického Farga. Jeho postava ešte nie je autormi potvrdená, podľa dohadov však ide o Kirsha, syntetika, ktorý je mentor a tréner pre Wendy.

Dva projekty s Votrelcom za menej ako rok

Seriál Votrelec sme mali vidieť už počas budúceho roka, niekoľkotýždňová pauza ho však odsunula až na rok 2025. Presný dátum premiéry nepoznáme, predpokladaná je však prvá polovica 2025. Ak seriál skutočne dorazí počas 2025, fanúšikovia sa dočkajú rovno dvoch projektov zo slávneho sci-fi univerza. Na 15. augusta 2024 sa totiž chystá premiéra filmu Votrelec: Romulus, ktorý má zatiaľ fantastické prvé ohlasy

Sklamalo vás, že limitovanú sériu s prostredia Votrelca uvidíme až v roku 2025 alebo je pre vás skvelou správou, že budú dva projekty zo série tak blízko seba? Čo hovoríte na herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -