Sydney Sweeney bude Barbarella v novom filmovom spracovaní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sydney Sweeney je nová Barbarella

Sydney Sweeney získala hlavnú úlohu vo filme Barbarella. Herečku môžeme poznať zo seriálov Eufória alebo Biely lotos. Ukáže sa aj v komiksovke Madame Web, ktorá spadá do filmového univerza od Sony. Zdá sa, že spolupráca s touto spoločnosťou jej sadla, pretože pre nich bude film aj produkovať.

Zatiaľ k projektu nie je pripojený žiaden scenárista ani režisér. Spoločnosť by však novú verziu chcela priniesť v roku 2024. Pôvodne išlo o komiks, ktorý vychádzal medzi rokmi 1964-1968 a vytváral ho Jean-Claude Forest. Jej podobu vytvoril podľa slávnej Brigite Bardott, sexsymbolu tej doby. Preslávil ho však film z roku 1968, v ktorom si zahrala hlavnú úlohu Jane Fonda.

Barbarella
Zdroj: tvtropes.com

Farebné sci-fi zo 60. rokov

Príbeh zavedie čitateľov či divákov do 41. storočia, kde je Barbarella medzihviezdnou zástupkyňou Zeme. Tá sa stala absolútne mierumilovnou a väčšina ľudí nepozná koncept zbraní. Preto treba urýchlene vypátrať a zastaviť vedca menom Durand Durand (áno, podľa neho si dala názov aj známa kapela), ktorý vynašiel pozitrónový lúč.

Vie sa o ňom, že sa nachádza na odľahlej planéte Tau Ceti. V tejto oblasti vesmíru prekvitá kriminalita a čierny obchod a preto môže zbraň padnúť do nebezpečných rúk. Hlavná hrdinka na planéte stroskotá, napriek tomu sa jej však podarí nájsť skryté laboratórium…

film Barbarella
Zdroj: theguardian.com

Preslávené svojou sexualitou

Film sa však stal tak notoricky známym pre iné veci ako je jeho dej. Prvou vecou sú farebné, kaleidoskopické až psychedelické výjavy (napríklad pri lete vesmírom), tou ešte pamätnejšou je vysoká sexualita. Počínajúc odvážnymi a odhaľujúcimi oblečkami hlavnej hrdinky cez mučiace nástroje poskytujúce rozkoš až po intergalaktický styk.

Mnoho kritikov (a ani divákov) dodnes neverí, že film je prístupný od 13 rokov. Uvidíme, ako sa k tomuto známemu faktu postaví Sony a od akého veku budú môcť diváci navštíviť ich spracovanie. Sci-fi zo 60. rokoch však má svoje špecifické čaro, ktoré sa im snáď podarí v prvom rade zachytiť.

Čo hovoríte na to, že Sydney Sweeney bude nová Barbarella? Poznáte túto postavu a jej legendárny film? Čítali ste prípadne komiks? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -