Seriál Stranger Things možno dostane v budúcnosti spin-off. Čo o tomto projekte zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Stranger Things spin-off

Bratia Dufferovci Matt a Ross prezradili, že chystajú spin-off ku seriálu Stranger Things. Dufferovci vytvorili tento seriál, v ktorom sa mieša žáner sci-fi a hororu, a premiérovali ho v roku 2016 na streamovacej platforme Netflix. Seriál nabral na vysokej popularite a preslávil jeho hercov, medzi ktorých patrí Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, a Joe Keery.

Príbeh je zasadený do osemdesiatych rokov a mestečka Hawkins v štáte Indiana. Sleduje skupinku mladých kamarátov a ich rodín počas toho, ako sa snažia bojovať proti monštrám z alternatívnej dimenzie Upside Down. Pri súboji im pomáha Eleven – dievča s telekinetickými schopnosťami. Už o pár dní vyjde štvrtá séria tohto populárneho seriálu a už teraz vieme, že po nej pripravujú aj piatu sériu, ktorá bude posledná.

4. séria Stranger Things nové zábery
Zdroj: Netflix

Rozhovor pre Variety

Pri prípravách na premiéru prvej časti štvrtej série ponúkli bratia Dufferovci rozhovor pre magazín Variety. V ňom predstavili, že majú nápad na spin-off, ktorý by zrealizovali po ukončení piatej série Stranger Things. Podľa ich slov pripravujú niečo úplne iné, než ako sme zvyknutí. Prezradili, že pre plánovaný spin-off ešte nič nenapísali, a teda sa nejedná o záväzný projekt.

„Máme nápad na spin-off a sme z neho veľmi nadšení… ešte sme však nikomu nepovedali jeho hlavnú myšlienku, ani sme ho ešte nenapísali. Myslíme si, že všetci, vrátane Netflixu, budú prekvapení, keď si vypočujú koncept, pretože je veľmi, veľmi odlišný. Nejakým zázrakom však Finn Wolfhard – ktorý je šialene múdrym deckom – správne uhádol, o čom to bude. Avšak okrem Finna nikto iný nič nevie!“

Bude určite zaujímavé zistiť, čo si bratia Dufferovci predstavujú pod veľmi odlišným konceptom. Už štvrtá séria sa podľa doterajších ukážok zdá byť iná, než jej predošlé. Nielen sa zaužívaná partia rozdelí v dôsledku toho, že sa Eleven, Joyce, Will a Jonathan odsťahovali do Kalifornie, no pribudne aj nové monštrum z Upside Down. Štvrtá séria bude sama o sebe dlhšia a niektoré epizódy budú mať až dve hodiny.

Stranger Things 4 dĺžka
Zdroj: Netflix

Čaká nás ešte dlhá cesta

Bratia Dufferovci sú veľmi nadšení z plánovaného spin-offu, avšak je možné, že ho nikdy neuvidíme. Po štvrtej sérii, ktorá vyjde tento rok, musia tvorcovia dokončiť aj piatu finálnu sériu, ktorá ukončí príbeh Eleven a mestečka Hawkins. Počas tohto procesu sa toho môže ešte veľa zmeniť.  V ich hlavách je ale ešte mnoho nápadov a príbehov k tomuto projektu.

Chceli by ste vidieť spin-off pre seriál Stranger Things? O čom by podľa vás mohol byť? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: variety.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -