Stalker 2: Heart of Chernobyl nám ukazuje prvý gameplay trailer. Zároveň spoznávame aj dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stalker 2 ukazuje prvý gameplay trailer

Ako ste už istotne zachytili, v týchto dňoch prebieha akcia, na ktorú každoročne čaká mnoho fanúšikov. E3 je samozrejme aj tento rok online. Včera sa ukázal panel Xboxu a Bethesdy, kde nám predstavili svoje chystané hry. Medzi nimi sme mohli k hre Stalker 2: Heart of Chernobyl vidieť aj prvý gameplay trailer.

V minulosti nám toho okolo hry veľa neukázali. Videli sme grafiku z nej, keď predstavili pod akým enginom bude pracovať a odhalili nám nejaké koncepty zbraní. Teraz však vďaka takmer 5-minútovému videu vidíme oveľa viac.

Malý náhľad na akciu aj príbeh

Na začiatku vidíme niekoľko postáv, ktoré posedávajú okolo ohňa a s gitarou si rozprávajú príbehy zo Zóny. Strihom sa dostaneme k prestrelke v akomsi skladisku a aj použitie prístroja podobného Geigerovmu počítaču, ktoré zrejme nejako neguje rádioaktivitu. Toto sa deje pri hľadaní postavy akejsi žiariacej gule.

Ďalší strih k ohnisku a potom naspäť k postave, za ktorú hráme. Tu dostávame pokojnejšie scény, keď charakter pomaly prechádza a prehľadáva ruiny. Ukážka nám teda dáva pohľad na herný štýl a možno aj malý náhľad na príbeh. A pri tom všetkom vidíme aj príšery, proti ktorým sa bude v hre čeliť.

Oveľa otvorenejší svet s následkami každého činu

Vieme, že nás čaká obrovský otvorený svet, v ktorom budeme môcť voľne prehľadávať Zónu. Tá bude akoby živá a bude sa neustále meniť. Na svedomí to má systém A-Life 2.0, ktorý je akýmsi pozostatkom predošlého A-Life z prvej hry. Išlo o akýsi systém, ktorý simuloval okolitý svet. Znamená to teda, že každé vaše rozhodnutie, aj keď sa zdá akokoľvek malé, môže reálne zmeniť prostredie okolo vás.

Ukážka nám odhaľuje aj dátum vydania. Pokračovania sa máme dočkať 28. apríla 2022. Príde na Xbox, a to verzie X aj S, a objaví sa aj na počítačoch prostredníctvom Epic Games Store.

Pozdáva sa vám Stalker 2 ešte viac, keď ste videli gameplay trailer? Tešíte sa na ďalší návrat do Zóny, ktorá bude teraz ešte rozmanitejšia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -