Hraný One Punch Man film by sa mohol stať skutočnosťou. Kto sa o neho postará?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný One Punch Man film by sa mal zrealizovať

Hraný One Punch Man film by mal začať svoje natáčanie. Adaptáciu populárnej mangy by chcel Hollywood získať a zaradiť sa tak kriticky k silnejším kúskom, ako bola posledne Alita: Bojový Anjel. Predošlé anime prerábky totiž nedopadali vždy najlepšie, jedným príkladom za všetky môže byť Dragon Ball.

One Punch Man bolo pôvodne sériou krátkych stripov vychádzajúcich na webe. Po ich úspechoch ale v roku 2009 dostala aj plnohodnotnú manga sériu. Tá bola premenená na anime, ktorého druhá séria vyšla minulý rok. Bola prijatá takmer rovnako dobre, ako prvá, a tak fanúšikovia trpezlivo čakajú na oznámenie ďalšej.

Zdroj: screenrant.com

Saitama vs. monštrá

Príbeh anime sleduje najsilnejšieho človeka na svete, Saitamu. Vo svete plnom monštrier, ktoré ohrozujú existenciu a ľudstvo samotné, bola zriadená Hero Academia ako odpoveď na hrozby. Nachádzajú sa v nej hrdinovia, ktorí sú oficiálne registrovaní a zaradený do skupín podľa ich sily.

Vtip a háčik je v tom, že Saitama sa pripojí k organizácii, avšak nikto nevie o tom, že je silnejší ako všetci ostatní. Dohromady. Práve týmto je anime unikátne – má špecifického hrdinu (ktorého iste poznáte aj z internetových vtipov) a práve (aj) vďaka tomu sa neberie príliš vážne – miestami je to čistá paródia.

Genos_vs_Saitama
Zdroj: onepunchman.fandom.com

Hraný One Punch Man film pod perom schopných scenáristov

Vďaka úspechu mangy a ešte väčšiemu ohlasu anime preto nie je prekvapením, že po tomto kúsku siaha aj západná tvorba. Hollywood by chcel svoje vlastný hraný One Punch Man film a postarať by sa malo o neho štúdio Sony, a to dokonca autori samotného Venoma.

Scott Rosenberg a Jeff Pinker sú totiž pomerne veľké scenáristické mená zo spomínaného štúdia. Postarali sa nielen o uvedený film zo sveta komiksov, ale napríklad aj o dve posledné časti Jumanji. Uvidíme, ako sa im podarí popasovať s postavou Saitamu, ktorú rozhodne nie je ľahké zadaptovať.

saitama ok
Zdroj: pinterest.com

Samotný film alebo viac častí?

Svojich oponentov je totiž schopný zničiť jediným úderom, čo je nie je práve tradičný prvok pre veľké filmy. Dokonca momentálne ani nevieme, či pôjde o priamu adaptáciu anime a požičia si z neho aj príbeh, alebo sa bude nejaký vytvárať nezávisle na ňom.

V každom prípade, uvidíme. Záleží samozrejme aj od toho, či by Sony chystalo samostatný hraný One Punch Man film, alebo by si chcelo vytvoriť rovno značku. Vtedy by bolo samozrejme logickejšie rozdeliť aj príbeh anime na viac častí a nachystať sa na prípadné pokračovania.

Sledovali ste anime One Punch Man? Myslíte si, že sa jeho adaptácia podarí? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -