Peklo zamrzlo. Netflix práve pridal do ponuky 3 obľúbené sci-fi filmy od Disney, nasledujú ďalšie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Netflix odkupuje filmy od Disney, bude ich viac

Svet streamovacích služieb sa každým dňom mení. Ešte nedávno sme vás informovali o nevídanom kroku Disney, ktoré zvažuje odpredaj svojich titulov na cudzie platformy ako Netflix. A to aj napriek tomu, že ich vlastnej službe Disney+ sa darí (prekonala 150 miliónov predplatiteľov). Teraz sa neuveriteľné stáva realitou, na Netflix totiž dorazili 3 divácky obľúbené sci-fi filmy od štúdia Disney. Je to len začiatok, čoskoro začne prúdiť ešte viac filmov a seriálov.

Spoločnosť Disney zvolila zaujímavú stratégiu. Jej výkonný riaditeľ Bob Iger poodhalil, že sa už dlhšie sa viedli rokovania o tom, aby licencovali svoj obsah aj iným streamovacím službám, konkrétne spomenul Netflix. Inými slovami, svoje filmy a seriály budú odpredávať, aby boli dostupné aj mimo Disney+.

disney plus obsah
Zdroj: TMDB, Disney

Iger však povedal, že nemáme očakávať nič z „jadra ich obsahu“. To znamená žiadne animáky priamo od Disney ani Pixaru, no taktiež žiaden Marvel či Star Wars. Tým sa podľa jeho slov darí na službe Disney+ aj po vydaní v kinách a považuje ich za hlavné dôvody prílivu predplatiteľov. Hovoril, že najlepšími príkladmi sú animovaný film Elementy, komiksovka Strážcovia Galaxie 3 a hraná verzia Malej morskej víly. Tieto tituly teda určite najbližšie roky neuvidíme na Netflixe.

Na Netflixe si však už dnes pozriete trojicu skvelých sci-fi filmov štúdia 20th Century Fox, ktoré spadá pod konglomerát Mickeyho Mousea. V katalógu streamovacej služby nájdete počiny Votrelec: Covenant, Úsvit planéty opíc a Vojna o planétu opíc. Pozrú si ich aj Slováci, pričom licencia bola udelená na pol roka, teda do 14. mája 2024.

Indiana Jones 5 Disney+
Zdroj: tmdb.org, disneyadvertising.co.uk + úprava redakcie

Prečo to Disney robí?

Skutočný dôvod Disney priamo nepovie, pretože pred investormi si chcú zachovať vzhľad čo možno najlepších finančných výsledkov. O niečo otvorenejší bol šéf konkurenčného konglomerátu Warner Bros. Discovery David Zaslav, ktorý, ako upozornil Deadline, vysvetľuje, že ide o skvelý spôsob, ako zarobiť a dotiahnuť si divákov na svoje platformy. Aj jeho spoločnosť totiž rozpredáva svoje tituly konkurenčným streamovacím službám:

„Nerobili by sme to, keby ekonomický dopad nebol výrazný, no v mnohých prípadoch nám to pomáha. Ľudia sa vrátia a budú si chcieť pozrieť celé portfólio DC filmov, pričom jediné miesto, kde to bude možné, je u nás – výrazne to zvýši kvalitu DC knižnice,“ hovorí David Zaslav.

DC filmy Muž z ocele, Batman v. Superman, Suicide Squad, Wonder Woman a Justice League budú na Netflixe dostupné už v decembri. Okrem toho si ich pozrú aj predplatitelia platformy HBO Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -