Studená sprcha pre fanúšikov. Netflix práve zrušil svoje populárne fantasy

Nenechajte si ujsť

Netflix zrušil obľúbené fantasy

Fanúšikovia fantasy sa už do temného sveta Ravky na Netflixe nevrátia. Streamovacia služba potvrdila správu o prekvapivom zrušení plánovanej tretej série seriálu Shadow and Bone. Spoločne s priamym pokračovaním Netflix zrušil aj chystaný spin-off Six of Crows a robí za fantasy sériou hrubú čiaru.

Shadow and Bone na Netflixe štartoval v apríli 2021 a stal sa diváckym hitom. O dva roky neskôr preto nasledovala druhá séria, ktorá však napriek otvorenému koncu a prísľubu ďalších epizód bude pre seriál poslednou. Streamovacia služba oficiálne potvrdila, že žiadne ďalšie pokračovanie sa už pre Shadow and Bone nechystá.

Shadow and Bone oficiálny trailer
Netflix

Netflix sa podľa Deadline dlho nevedel rozhodnúť, či do fantasy sveta postaveného na rovnomennej knižnej sérii vráti aj v tretej sérii. K definitívnemu verdiktu mal výrazne napomôcť štrajk scenáristov a hercov, ktorý ochromil akúkoľvek produkciu filmov a seriálov v USA.

Podľa zdrojov Deadline by pokračovanie kvôli prieťahom so štrajkom a náročným post-produkčným prácam mohlo byť predstavené najskôr o niekoľko rokov. Netflix sa preto obáva, že dovtedy už by fanúšikovia na seriál celkom zabudli a rozhodol sa riziko radšej nepodstupovať.

Je postavený na obľúbených knihách

Príbeh Shadow and Bone sa odohráva v krajine s názvom Ravka, ktorá počas svojej existencie upadla do hrozivej temnoty. V nej žije hlavná hrdinka Alina Starkov, ktorá pracuje pre ravkanskú armádu ako kartografka. Tá je následne predvolaná na kráľovský dvor, kde sa pridáva k elite čarodejníckych vojakov známych ako Griša. V Aline sa totižto skrýva mocná sila, ktorá jedného dňa môže vytrhnúť jej krajinu z pazúrov temnoty a nekonečnej vojny. Griša svet je však plný intríg a dôverovať sa nedá ani najbližšiemu priateľovi.

Shadow and Bone
Netflix

Shadow and Bone bol natočený na základe rovnomennej knižnej predlohy od americkej autorky Leigh Bardugo. Jej knižný debut nadišiel v roku 2012 a to práve vydaním prvého dielu Shadow and Bone. V najnovšom slovenskom preklade si môžete túto sériu prečítať pod názvom Tieň kostí.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -