Režiséri Endgame sa vyjadrili, že TOTO má byť najväčší MCU film. Aký príbeh adaptuje?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najväčší MCU film ešte len príde

Po vyše desiatich rokoch, počas ktorých sa budoval filmový vesmír Marvelu, sme dostali epické dvojfinále. To bolo v podobe filmov Avengers: Infinity War a Avengers: Engame. Obsahovali každú významnú postavu z tohto univerza, pod čo sa podpísali scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely. O réžiu sa postarali bratia Joe a Anthony Russovci. Anthony sa teraz vyjadril, že ešte len chystaný projekt bude ten najväčší MCU film, aký uvidíme.

Rozuzlenie príbehu začalo v Infinity War, keď ani spojení hrdinovia nezabránili Thanosovi v tom, aby lusknutím vymazal polovicu existencie vo vesmíre. Takto sme videli v Endgame oveľa užšiu skupinu hrdinov, ktorí zozbierali Kamene nekonečna z rozličných časových období. Takto vyzbrojení sa mohli postaviť Šialenému Titánovi a jeho armáde.

finále Avengers: Endgame
Zdroj: knowyourmeme.com

Na konci sme mohli vidieť úžasný súboj, kde sa otvorili portály a vychádzali z nich všetci hrdinovia, ktorých sme čakali. S takýmto záverom a celkovým obsadením bolo skoro isté, že sa stane najväčším filmom všetkých čias (čo sa premietaní a zárobkov týka). Fanúšikovia si ale začali klásť otázky, či toto môže niečo prekonať. A jeden z režisérov má na to odpoveď.

Ktoré príbehy by to mali byť?

V nedávnom rozhovore pre portál BroBible práve bratia Russovci hovorili o prípadnej budúcnosti Marvel filmového sveta. Ich spoločným projektom (o ktorý už prejavili záujem aj predtým) by mohla byť do budúcna adaptácia série Secret Wars. Do nej by okamžite išli aj napriek výzvam, ktoré predstavuje, a podľa Anthonyho by nakoniec išlo o najväčší MCU film. Doslova povedal:

„Bude to najväčší film, aký si viete predstaviť. Aj to nás na tom príbehu fascinuje — Jeho ambície sú dokonca vyššie ako ambície Infinity Ságy.“

marvel secret wars
Zdroj: marvel.fandom.com

Svoje nadšenie neskrýval ani jeho brat, Joe. Bratia síce povedali, že sa nevrátia len tak k hocijakému projektu v rámci Marvelu, Secret Wars by však mohli byť to pravé. Svoj dlhoročný vzťah k týmto príbehom vyjadril takto:

„Viete, čítal som to ešte keď som mal tak 10 alebo 11. Vtedy to bol prvý príbeh, kde som videl všetkých hrdinov pokope. A naozaj to bola jedna z prvých väčších kníh, ktorá to dokázala — to bolo pre mňa rozprávanie príbehov v najlepšej podobe. Tiež mám rád tu myšlienku, že privediete hrdinov aj záporákov v jednom tíme. Pretože máme radi aj záporákov, ktorí sú hrdinami vo svojich vlastných príbehoch a ich následné komplikované vzťahy s hrdinami. A toto všetko sa nájde v Secret Wars. Preto by bolo previesť niečo také v oveľa väčšom merítku ako Infinity War.“

O čo v grafickom románe ide?

Secret Wars sú príbehom, ktorý vyšiel v Marvel komikse dokonca dvakrát. Prvý raz v roku 1984 a modernejšie spracovanie dostal v 2015. V pôvodnom vidíme ako Beyonder prinesie hrdinov aj zloduchov do takzvaného Battlewordu a núti ich proti sebe bojovať. Tí sa ale postavia na rovnakú stranu proti ich väzniteľovi. Novšie spracovanie obsahuje cestovanie medzi viacerými vesmírmi a dokonca aj deštrukciu niektorých z nich.

Marvel-Secret-Wars
Zdroj: marvelstudionews.com

Čo je ale na nich najviac výnimočné, je práve to, čo bratia popísali. Je to množstvo postáv a rozličných tímov, ktoré obsahuje. V tom čase by sme mohli mať v Marvel univerze okrem Avengerov a Strážcov Galaxie už napríklad aj X-Menov či Fantastickú štvorku. A s nimi by prišli aj ich nepriatelia, s ktorými by sa spojili proti väčšiemu spoločnému zlu. Zatiaľ to znie naozaj ešte viac epicky ako Endgame.

Bratia ale povedali, že ak by sme sa filmu aj dočkali a reálne by sa uskutočnil, tak to bude trvať ešte roky, možno dekády. Na to, aby sa to previedlo zmysluplne, sa musí opäť príbeh správne vybudovať. A keďže nám ešte ani oficiálne nezačala Fáza 4, film je naozaj veľmi ďaleko. Ale ak ho Marvel oficiálne potvrdí a povie, že je v príprave, tak by bolo prekvapením, ak by nezavolali bratov Russovcov, aby sa postarali o jeho prevedenie.

Poznáte príbehy Secret Wars? Myslíte si aj vy, rovnako ako režiséri, že ich adaptácia by mohla byť najväčší MCU film? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -