TOP 10: Najnebezpečnejší vodiči vo filmovom priemysle. Kto zničil najviac vozidiel?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najnebezpečnejší vodiči v Hollywoode

Vo filmoch často vídame automobilové naháňačky plné nadupaných áut a šialených efektov. Tie veľakrát skončia zničením nejedného vozidla, aj keď vodič prežije bez nejakého väčšieho zranenia. Istí herci tak majú na konte niekoľko zničených vozidiel. V dnešnom článku sa teda dočítate, ktorí herci sú cez svoje filmové postavy najnebezpečnejší vodiči v Hollywoode.

10. Dwayne „The Rock“ Johnson a Jason Statham

Hobbs & Shaw
Zdroj: hollywoodreporter.com

O spoločné desiate miesto sa delia títo dvaja obľúbení akční herci. Jason Statham počas deviatich filmov zničil 18 vozidiel, pričom iba 6 z nich šoféroval a ostatné zničil iným spôsobom. Rovnaký počet vozidiel zničil aj jeho kolega Dwayne Johnson, ktorí zničil počas ôsmych filmov tiež 18 vozidiel, no na rozdiel od Stathama bol vodičom až 12 z nich. To je teda o polovicu viac ako šoféroval Jason Statham.

9. Tom Cruise

Tom Cruise
Zdroj: wmagazine.com

Tom Cruise, známy nie len z akčnej filmovej série Mission: Impossible, zničil takmer dve desiatky áut. Na obrazovke sme ho mohli vidieť ako ničiteľa 19 vozidiel, pričom šoférom bol až 12 z nich. Nejde teda o najspoľahlivejšieho filmového šoféra a tieto vozidlá zničil v siedmich rôznych filmoch.

8. Nicholas Cage

Nicolas Cage Najnebezpečnejší vodiči v Hollywoode
Zdroj: wweek.com

Nicolas Cage má na konte tiež množstvo akčných filmov, v ktorých sa mu podarilo rozbiť niekoľko áut. V desiatich filmoch sa mu ich podarilo zničiť až 22. Šoférom bol, rovnako ako The Rock a Tom Cruise, v 12 vozidlách. Išlo napríklad o filmy Ghost Rider alebo 60 sekúnd.

7. Daniel Craig

james bond 25
Zdroj: paperlief.com

Daniel Craig je herec, ktorého poznáme hlavne ako Jamesa Bonda, pričom poslednýkrát si ho pozrieme vo filme Nie je čas zomrieť. Ako Bond teda logicky zničil nejedno auto. Len počas štyroch filmov sa mu podarilo zničiť 24 vozidiel, pričom vodičom bol až v 20 z nich! Vo filme Casino Royale sa mu podarilo prekonať rekord, pretože jeho autu sa podarilo urobiť až sedem otočiek vo vzduchu.

6. Tom Hardy

Zdroj: digitalrev.com

Tom Hardy v piatich filmoch zničil 29 áut, pričom len vo filme Venom zničil trinásť vozidiel a vo filme Mad Max: Zbesilá cesta asi o polovicu menej. Na rozdiel od Craiga, ktorý väčšinu vozidiel šoféroval, Hardy z takmer tridsiatich rozbitých vozidiel šoféroval iba 2. Zaujímavé je, že vo filme Locke, kde jeho postava celý čas šoférovala, nezničil ani jediné auto.

5. Keanu Reeves

Keanu Reeves
Zdroj: etonline.com

Obľúbenému charizmatickému hercovi Keanu Reevesovi sa podarilo počas šiestich filmov zničiť 30 vozidiel. Ako šofér bol v 21 z nich. Väčšinu z nich zničil ako obľúbená akčná postava John Wick. Wick zatiaľ vo svojej trilógii zničil sedemnásť vozidiel, vrátane piatich motoriek, no s novým filmom v sérii sa toto číslo určite zvýši.

4. Matt Damon

herec matt damon Najnebezpečnejší vodiči v Hollywoode
Zdroj: today.com

Matt Damon je vo filme tiež pomerne zodpovedným vodičom, keďže z 35 vozidiel, ktoré zničil, šoféroval zhruba tretinu – 11 áut. Jednou z jeho najpamätnejších scén, v ktorej zničil cez tridsať áut, je pravdepodobne scéna z filmu Bournov mýtus, kde sa jeho postava rútila v žltom taxíku cez Moskvu a zanechával za sebou mierny neporiadok v podobe zničených áut.

3. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger je späť
Zdroj: livekindly.com

Arnoldovi Schwarzeneggerovi sa za svoju dlhú filmovú kariéru podarilo zničiť 52 vozidiel.  Šoféroval v 30 z nich. Schwarzenegger je veľmi známy vďaka filmovej sérii Terminátor, v ktorej mu patrila jedna z hlavných úloh a v tejto sérii zničil aj najviac vozidiel.

2. Bruce Willis

bruce willis john mcclane
Zdroj: nme.com

Jeden z najslávnejších akčných hercov, Bruce Willis, obsadil druhú priečku so 60 zničenými vozidlami. Tie zničil v sedemnástich filmoch a čo sa týka toho, koľko z nich šoféroval, tak to číslo je momentálne 35. Willis sa objavil v niekoľkých akčných sériách, napríklad RED alebo Smrtonosná pasca.

1. Vin Diesel

Najzábavnejšia scéna z filmu Rýchlo a Zbesilo 8 Najnebezpečnejší vodiči v Hollywoode
Zdroj: hdqwalls.com

Prvú priečku obsadil Vin Diesel. Niet sa čomu čudovať, keďže už dve desaťročia hrá v úspešnej automobilovej akčnej sérii Rýchlo a zbesilo. O jedno auto vyhral nad Willisom a jeho výherné číslo je 61. Ide aj o najnebezpečnejšieho šoféra, keďže z celkového počtu rozbitých áut šoféroval v 57, teda skoro vo všetkých. Najviac ich zničil vo filme Rýchlo a zbesilo 5, v ktorom jeho vinou skončilo zle tridsať vozidiel.

Ktorého z týchto akčných hercov ničiacich autá máte najradšej? Čakali ste, že takto bude vyzerať rebríček? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: scrapcarcomparison.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -