Matthew McConaughey si chcel zahrať rolu v MCU, ale Marvel ho odmietol. O ktorú postavu mal záujem?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Matthew McConaughey v Marvel vesmíre?

Spojenie Matthew McConaughey a Marvel nám príliš nejde dohromady. Herec sa neobjavil v žiadnom z filmov v tomto filmovom vesmíre a je otázne, či by sa aj v budúcnosti objavil. Avšak z kastingovými možnosťami a jeho neustálym nárastom je všetko možné. Čo sa ešte len stane zostáva otvorené a my nikdy nevieme, čo čakať.

Dozvedeli sme sa ale, že tento herec, ktorý stvárnil ikonické role vo filmoch ako Klub poslednej nádeje, či vedľajšiu úlohu vo Vlkovi z Wall Street, za ktorého ale dostal ocenenie, v minulosti mal záujem hrať v MCU. Prezradil to v podcaste Happy Sad Confused, ktorý vedie autor a producent Josh Horowitz. Spovedá tam rozličné celebrity a práve Matthew bol jeho posledným hosťom.

Happy sad confused
Zdroj: open.spotify.com

Ktorú rolu sa snažil získať?

Prezradil mu, že on sám sa aktívne snažil získať jednu úlohu. A ňou bol Bruce Banner alebo teda ako ho poznáme častejšie, Hulk. Bolo to späť pred rokom 2008, keď prišiel film Neuveriteľný Hulk, ktorým bol tento zelený gigant zaradený do filmového vesmíru Marvelu. Vtedy rolu získal nakoniec Edward Norton.

K rozhovoru prišlo tak, že spomínali rappera Davida Bannera. Moderátor podcastu sa pýtal herca, či s ním mal možnosť pracovať. Matthew povedal, že bol vo vyhliadke jeden seriál, avšak nakoniec sa spolupráca nekonala. Avšak čo ho viac mrzelo je, že mal záujem o iného Bannera. A už netreba viac dodávať, že to bol práve Bruce Banner.

matthew mcconaughey hulk
Zdroj: screenrant.com

Matthew McConaughey sa vyjadril, že kontaktoval Marvel pred natočením filmu, že ak by mali o neho záujem, tak bude ich Hulkom. Zdvorilo ho však odmietli s tým, že ďakujú, už spravili výber. Moderátor chvíľu nevedel, či to jeho hosť myslí vážne alebo ide o akýsi premyslený vtip. Ubezpečil ho však, že to myslí seriózne.

Môžeme iba dumať ako by s ním vyzeralo MCU

Reč krátko potom otočili na niečo iné, čo je škoda, nakoľko sme sa nedozvedeli o situácii ako takej viac. Avšak Marvel spravil svoje rozhodnutie a do role obsadili Edwarda Nortona. Ten v nej vydržal iba jeden film a kvôli nezhodám so štúdiom od role odstúpil a ubral sa iným smerom. Do ďalších filmov (Avengers) bol nahradený Markom Ruffalom a vieme, že to bola skvelá voľba, pretože dnes už inak filmového Hulka ani nevidíme.

A síce môžeme o tom len špekulovať, ale možno by bolo zaujímavé vidieť Matta v roli Bruca Bannera. Kto vie, ako by vyzerali Avengeri s ním a či by nabrali rovnaký smer v akom sú teraz. Ako sme však spomínali, kto vie, možno sa v budúcnosti ešte nejaká spolupráca naskytne.

vymena hulk herecké hviezdy
Zdroj: brightside.me

Nemôžeme ale jasne povedať, že by to bola pre herca až taká obrovská škoda. Možno by to bol zaujímavý výber, ale práve to obdobie je pre neho pomerne prelomové. Vtedy sa ubral od primárne romantických komédií ako Lemra lemravá či Mačacie zlato k pomerne vážnejším úlohám. A tak sme ho mohli vidieť v hitoch ako Obhajca, Interstellar a naposledy v sympatickej gansterke Slušní chlapci.

Vedeli by ste si predstaviť, že by Matthew McConaughey hral Hulka v Marvel univerze? Ako by to podľa vás vyzeralo? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -