Hraný Hercules bude mať neočakávanú inšpiráciu, bude ňou… TikTok?!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Hercules a TikTok ako inšpirácia?

Disney za posledné roky prinieslo niekoľko hraných prerábok ich animovaných klasík. Príkladmi môžu byť Kráska a zviera či Leví kráľ a vieme, že pokračujú aj s ďalšími. Ohľadom jedného, ktorý prišiel v takzvanej „renesančnej ére“ štúdia, prišla zaujímavá informácia. Hraný Hercules má mať ako inšpiráciu TikTok.

Animák vznikol v roku 1997. Je voľne založený na postavách z gréckej mytológie, kde hrdina musí zachrániť svoju milovanú Megaru z pazúrov boha podsvetia Hádesa. Za svoje roky si získal úplne kultový status a je to práve jeden z tých, ku ktorému sa diváci vracajú aj opakovane. Jeho silnou stránkou však bola aj hudba.

(Takmer) oscarová pieseň

To od vystupovania múz až po skladbu „Go the Distance“. V danom roku bola nominovaná na Zlatý glóbus aj Oscara, prehrala však tesne s „My Heart Will Go On“ od Céline Dion z Titanicu. Preto nie je prekvapením, že aj hraná verzia bude silno zameraná na hudbu.

Producentmi sú bratia Joe a Anthony Russovci. Tí už skôr povedali, že neplánujú robiť presné pretvorenie animovanej klasiky, ale skôr „niečo, čo bude v koreňoch originálu a inšpirované ním“. Povedali, že zostane zachovaný humor toho pôvodného, ale dostane viac moderný zvrat. V aktuálnom rozhovore, ktorý viedli pre portál Variety, sa ich pýtali, ako to chcú dosiahnuť.

bratia russovci hercules
Zdroj: mashableindia.com

Moderný muzikál so známou sieťou

Joe povedal, že moderný muzikál môžu dosiahnuť, ak si zoberú príklad z TikToku. Vyjadril to takto:

„Sú tu otázky, ako to budeme vedieť spraviť ako plnohodnotný muzikál. Dnešné publikum bolo vytrénované TikTokom, však? Je to ich očakávanie, ako má muzikál vyzerať. To môže byť hromada zábavy a môže nám to pomôcť posunúť hranice v tom, ako vytvoríme moderný muzikál.“

Nesnažia sa o presnú prerábku

Muzikálové čísla teda môžu byť prevedené novou, modernejšou formou. Tiež tak naznačujú, že by mohol byť zameraný na mladšie publikum. Ako však má byť Hercules prevedený vo forme sérií TikTok videí, ešte úplne nevysvetlili.

Mierny odklon od predlohy nemusí byť úplne na škodu. Napríklad pri Aladinovi štúdio vyčítalo, že bol až príliš rovnaký ako animák. Teraz tak skúšajú novú formu a trochu zmeny, čo dokazuje nielen grécky hrdina, ale napríklad aj Malá morská víla. Tá príde k divákom v máji 2023.

guy ritchie hercules
Zdroj: ew.com

Režisérom je tvorca Aladina

Z Agrabahu si však nechali režiséra. Hraného Hercula tiež povedie Guy Ritchie. So súrodeneckou dvojicou tak má zaujímavé plány. O obsadení zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie, Danny DeVito, ktorý bol pred 25 rokmi hlasom Phila však povedal, že by si úlohu rád zopakoval (respektíve, je si úplne istý tým, že tam bude).

Čo hovoríte na správu, že Hercules bude v hranej podobe brať inšpiráciu z TikToku? Viete si predstaviť, ako majú byť podľa tejto siete vedené muzikálové čísla? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -