Druhá séria seriálu Doom Patrol od DC prichádza s trailerom od HBO Max

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Druhá séria Doom Patrol nás navnaďuje

Druhá séria Doom Patrol je už na obzore. Vyjde na streamovacej službe HBO (resp. HBO Max). Tento šialený, ale zato veľmi zábavný seriál z komiksovej predlohy od DC si získal sympatie a fanúšikovia preto čakajú, čo príde ďalej. Jej šialenosť je len jeden z dôvodov, prečo ho mať rád.

Seriál dal dokopy veľmi nepravdepodobných hrdinov, ktorí sa stretávajú na akejsi akadémii, kde by mali byť vytrénovaní. Vedie ich Chief (občianskym menom Niles Caulder) – doktor na vozíčku, ktorý sa postaral o záchranu jednotlivých členov. Snaží sa rozvíjať ich schopnosti a usmerňovať ich, ale… nie je v tom príliš úspešný.

Doom Patrol
Zdroj: wallpaperaccess.com

Nepravdepodobný tím hrdinov

Túto rolu si zobral na starosť Timothy Dalton, ktorého môžeme poznať ako jedného z Jamesov Bondov. Ako ďalšie postavy sa tu objavujú Robotman (Brendan Fraser), Negative Man (Matt Bomer), herečka Rita Farr alebo Elasti-women (April Bowlby), Crazy Jane (Diane Guerrero) a Cyborg (Joivan Wade). Áno, ten Cyborg, ktorého poznáme aj z iných projektov od DC. V tradičnom ponímaní ho tu ale nečakajte.

Druhá séria Doom Patrol by sa mala rozrásť aj o ďalšiu postavu, ktorou bude Dorothy Spinner, dcéra Nilesa Cauldera. Má schopnosti a silu, ktorej nikto nedokáže rozumieť, ale je dostatočne silná na to, aby dokázala rozpútať peklo na Zemi. Zahrá si ju (primárne divadelná) herečka Abigaild Shapiro.

doom-patrol-dorothy
Zdroj: tvline.com

Druhá séria Doom Patrol začína hneď bláznivo

Tím sa musí po úspechu z prvej série znovu spojiť, aby zachránili svet. Klasická premisa, od seriálu ale čakajte riadne strelené spracovanie. Sami autori totiž hovoria, že ide o „najzvláštnejší tím hrdinov od DC, ktorý musí dospieť – obrazne aj doslovne„. Inak nás pripravujú na túto sériu aj oficiálnym popisom a načrtnutím deja:

„Nasledujúc porážku mr. Nobodyho, Členovia Doom Patrol sú zrazu zmenšení a ocitnú sa na Cliffovej hračkárskej závodnej dráhe. Tu sa začnú vyrovnávať so zradou od Chiefa, pričom si každý nesie osobnú záťaž. A pritom ako každý člen čelí svojim vlastným traumatickým zážitkom z minulosti, Musia sa spojiť a ochrániť najnovšieho člena rodiny: Dorothy Spinner. Nilesova dcéra má schopnosti, ktoré zostávajú záhadnými, ale sú reálnou hrozbou, ktorá môže priniesť koniec sveta.“

Opäť aj osobné traumy

Cliff Steele aka Robotman je bývalým závodníkom, ako môžeme zo seriálu vedieť. Osobné horory sa teda prenášajú na postavy aj v druhej sérií. To nám hovoria aj sami tvorcovia, takže iste uvidíme, ako sa budú s nimi hrdinovia vyrovnávať popri záchrane sveta.

Seriál je opäť v spojenej produkcií Warner Bros. a Berlanti Productions. Greg Berlanti spolu s Jeremy Carverom či Geoffom Johnsom opäť pôsobia ako výkonní producenti. Seriál spadá do rozšíreného DC univerza a je založených na postavách z týchto komiksov (autormi sú Arnold Drake, Bob Haney a Bruno Premiani).

Z traileru teda môžeme vidieť, že aj druhá séria Doom Patrol bude poriadna jazda, ktorá často nemusí dávať na prvý pohľad zmysel. Sme zvedaví ako uchopia schopnosti novej postavy a aké šialené charaktery opäť uvidíme. Našu zvedavosť začnú upokojovať od 25. júna, kedy má seriál na HBO Max premiéru.

Tešíte sa na druhú sériu Doom Patrol? Čo hovoríte na trailer? Vaše názory nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -