Jediná ilustrácia spustila vlnu nadšenia. Potvrdili štúdiá Ghibli a Pixar možnú filmovú spoluprácu?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Spolupráca medzi štúdiami Ghibli a Pixar

Viete si predstaviť spoločné dielo medzi dvoma gigantami animovanej filmovej tvorby? My áno a zrejme aj samotné štúdiá! Štúdio Pixar a štúdio Ghibli by sa svojimi poprednými úspechmi mohli predbiehať a navzájom súperiť. Namiesto toho je ale možné, že v budúcnosti spoja svoje sily a fanúšikom prinesú nezvyčajný výsledok.

Japonské štúdio Ghibli je známe svojimi prepracovanými filmovými príbehmi, v ktorých mnohokrát dominujú ženské vedúce postavy. Ich snímky si obľúbia najmä tí starší a náročnejší, pričom Pixar nás sprevádzal naším celým detstvom. Pixar ma zároveň za sebou revolučnú históriu, vďaka ktorej sa animovaná tvorba posunula mnohonásobne vpred. Čaká nás tak ďalší míľnik v podaní dvoch legendárnych tvorcovských skupín?

Snažia sa nám niečo naznačiť?

Ghibli pridalo na svojom oficiálnom Twitter účte ilustráciu, v ktorej autor spojil dokopy postavičky z filmu Príšerky s.r.o. a priateľského Totora z fantasy klasiky Môj sused Totoro. Umelecké dielo pretvára nezabudnuteľnú scénu s Mei a Satsuki na autobusovej zastávke, ale tentokrát s Mikeom a Sulleym. Dva rozdielne animované svety sa tak na chvíľku stretli pod dvoma dáždnikmi.

Vrúcne vzťahy vedú k veľkolepým projektom

Obe štúdia majú k sebe navzájom veľmi blízko. John Lasseter, bývalý viceprezident Pixaru, je kamarát Ghibli riaditeľa Hayao Miyazakiho, ktorý v minulosti svojmu priateľovi zveril aj vedúcu pozíciu v oblasti anglického dabingu jeho snímok.

Ghibli svojich fanúšikov rozhodne nepotrápilo po prvý raz. Časť vyššie priloženej ilustrácie sme už predtým mohli vidieť, pričom sa stala súčasťou fotografie s hlavnou hrdinkou z filmu Aya a čarodejnica. Popisok príspevku pritom znie „Milujeme Pixar!“. Totoro takisto nie je neznámy ani pod strechou Pixaru, pretože sa stihol objaviť vo filme Toy Story 3.

Spolupráca by tak bola nesmierne zaujímavá. Až priam neuveriteľná. Samozrejme, je stále možné, že sa len susedia z Japonska snažili byť k Pixaru milí, a tak chceli upevniť dlhoročné priateľské vzťahy. My však budeme aj naďalej snívať, že sa niekde v zákulisí chystajú naozaj veľké veci.

Potešila by vás spolupráca medzi štúdiom Ghibli a Pixar? Ktoré snímky z ich výroby máte najradšej? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov. 

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -